Березанська громада

Миколаївська область

Пробація об'єднує великі серця

Дата: 10.12.2018 10:50
Кількість переглядів: 544

Пробація - з англійської мови означає «виправлення», що власне і визначає роботу Березанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області. Головною метою якого є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та змінити роботу з правопорушником ще на етапі їх обвинувачення. Наразі, діяльність районного сектору здійснюється під керівництвом  Ходана Ігора Володимировича начальника Березанського районного сектору філії Державної  установи «Центр пробації» в Миколаївській області,  старшого інспектора Овсяннікової Ганни Вікторівни, а також  волонтера пробації Зініна Михайла Олексійовича.

В командній роботі та спільній взаємодії ось уже два роки  ефективної співпраці дали свої результати. Та мало хто знає, що саме підштовхнуло цих  людей  змінити рід своєї діяльності та проявити милосердя до тих, хто став на хибний шлях.

Ходан Ігор Володимирович- начальник Березанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області (на фото зліва)    

Овсяннікова Ганна Вікторівна - старший інспектор Березанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області (на фото з права).   

  інтерв’ю  Ганна Вікторівна розповіла, що з 2007 по 2014 р.  працювала вчителем етики, історії та правознавства в Дмитрівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів. З 2016 року  перебувала в декретній відпустці в період якої, із засобів масової інформації дізналась про районний сектор з питань пробації  та  напрямок  його діяльності:

«Дізнавшись, що в районному секторі є вільна вакансія я звернулась до начальника сектору з питанням  можливості працевлаштування на вільну посаду та після  проведеної співбесіди,  я отримала позитивну відповідь. Ознайомившись більш детально із аспектами роботи сектору, суб’єктами  на яких спрямована робота та законодавчу базу - мене зацікавила ця діяльність. Та й,  оскільки я декілька років працювала вчителем і приймала безпосередню участь у вихованні учнів з різним  соціальним рівнем, мені  здалося, що виправлення осіб, які опинились в складних життєвих обставинах буде не таким складним як виявилося пізніше. В період оформлення всіх документів на призначення мене на посаду, мене охопили сумніви:  чи вірним є те, що я роблю? Чи вистачить мого професіоналізму та готовності працювати з уразливими категоріями населення? Протягом тижня мої переживання та тревоги не залишали мене в спокої, але завдяки підтримки мого чоловіка та начальника сектору мої сумніви щодо цього розвіялись.  В  перший день роботи мені здалося, що не все так складно. Та через деякий час до районного сектору став на облік  юнак  із  складною життєвою ситуацією, яка потребувала нагального вирішення. Проявляючи небайдужість до даного випадку я вирішила допомогти хлопцеві, але розуміла,  що  самотужки я не зможу досягти цілі.  Для  реалізації мені потрібна  була людина, яка не допустить дій і вчинків, які можуть негативно вплинути на  суб’єкта пробації, а навпаки перейметься історією підоблікового. За порадою начальника сектору, я переглянула банк ресурсів районного сектору  та звернулась до волонтера Березанського районного сектору Зініна Михайла Олексійовича, який уважно вислухав, зголосився надати свою підтримку, а також запропонував ряд рекомендацій, щодо порядку заходів необхідних для досягнення мети. Під час роботи нас звісно спіткали  проблеми, але спільно скоординувавши наступні  дії в найкоротші строки ми досягли позитивного результату. Цей досвід дав мені можливість зрозуміти, що  робота із кожним суб’єктом  пробації  потребує індивідуального підходу, вірного планування подальшої  роботи та найголовніше закріплення результату».

Зінін Михайло Олексійовичволонтер Березанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області.

Зінін Михайло Олексійович  є головою Ради ветеранів Березанського району, членом виконавчого комітету Березанської ОТГ та членом спостережної комісії Березанської районної державної адміністрації де ось уже декілька років переймається  долею засуджених, як до позбавлення/обмеження волі так і тих, хто був засуджений до альтернативних видів покарання.  Два роки тому, Березанський районний  сектор запросив до співпраці волонтерів пробації. Михайло Олексійович був першим хто зголосився надати свою  безоплатну та добровільну підтримку суб’єктам пробації.

Під час інтерв’ю Михайло Олексійович  поділився своїм баченням про рід своєї діяльності та її результати:«Волонтерство – добровільна, благодійна  діяльність, але, на жаль у суспільстві  все ще поширені безліч стереотипів про нього: волонтерство – це безкоштовна робоча сила, секта, марна трата часу, відсутність прав у волонтерів та ін.  Через те, що люди не хочуть або не мають можливості розібратися у питанні, виникають помилкові думки, які реальної підстави під собою не мають. Вважається, що волонтери свої ресурси вкладають абсолютно безкоштовно і за свою працю нічого не отримують. Але не все у світі міряється грошима. Найголовніше, що отримує волонтер - можливості. Океан можливостей, що часто набагато важливіше разового прибутку. А ще досвід і знайомства, набуті під час волонтерства,  можуть стати в  нагоді у різних життєвих ситуаціях. Тут ти не ланка у компанії, а людина, яка отримує радість від своєї діяльності.  Часом дійсно може здатися, що волонтерство - марна трата часу. Але варто озирнутися, і ви побачите масу речей, зроблених саме волонтерами. Чудовим прикладом є моя співпраця з уповноваженим органом з питань пробації: десяткам зневірених людей була надана не лише підтримка, а й реальна допомога у вирішенні проблемних питань,  надання продуктів харчування та гуманітарна допомога малозабезпеченим родинам. В результаті цієї «трати часу» люди мали змогу отримати не лише речі першої необхідності, а й почути  добре слово, пораду;  знати,  що тебе вислухають  і не будуть засуджувати. І яке щастя після всіх  пройдених разом труднощів побачити щасливий погляд тих,  кому вдалося допомогти».

В нашій державі за роки незалежності все більше розробляється законодавча база, яка спрямована на застосування до правопорушників покарань альтернативних позбавленню волі.

 Застосування до осіб, які опинилися в конфлікті із законом, покарання у виді позбавлення волі не завжди є ефективним. Адже застосування такого покарання є своєрідним бумерангом, який будучи направленим на злочинця, негативно відбивається на самому суспільстві. Та й для самого правопорушника навіть колишніх «15 діб», які вважались доволі ліберальним покаранням, могли дати не тільки виховний урок, а навпаки – змінити життя не в кращий бік. Не секрет, що жорсткі покарання ніколи не допомагають у вихованні людини. З професійного досвіду відомо, що з місць позбавлення волі люди, як правило повертаються з викривленою психікою. Так, відбувається перевиховання, але в іншому напрямку.  В’язниця – це зовсім інший світ і зовсім інше сприйняття навколишньої дійсності. Саме тому доволі часті рецидиви, коли людина знову і знову вчиняє злочин і повертається у в’язницю.

На жаль, в нашому суспільстві склався  відповідний стереотип та негативна думка про засуджену чи судиму людину і він як правило відштовхує таких людей. Завдяки реформам в пенітенціарній системі, зміни в службовій діяльності, спонукають працівників Березанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  віднаходити нові підходи та методи роботи, бути більш креативнішими та не боятися змін, а головне - повернути суспільству повноцінного, законослухняного громадянина, маючого бажання працювати  на користь суспільства.

Березанський районний сектор філії Державної установи

«Центр пробації» в Миколаївській області

 

     

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь