Миколаївська область, Березанський район

В полі зору керівництва Березанської громади - діти з особливими освітніми потребами

Дата: 17.04.2019 15:35

Сьогодні, 17 квітня, очільник Березанської об’єднаної територіальної громади Валерій Хоміцький відвідав Інклюзивно-ресурсний центр з метою огляду приміщення після завершення поточного ремонту, проведеного за кошти бюджету селищної ради. Варто відзначити, що за ініціативи колективу Центру та підтримки чоловіків селищної ради ремонт було зроблено власними силами, аби хоч трохи зекономити місцевий бюджет.

«Ми маємо дбати про дітей з особливостями і створювати гарні умови для їхнього перебування в Центрі. Наразі видно, що кабінети стали ошатнішими і комфортнішими, з новими шпалерами і теплим покриттям на підлозі, що немало важливо для дітей з ДЦП», - відзначив голова селищної ради й додав, що для повного завершення треба придбати ще нові жалюзі на вікна.

Інклюзивно-ресурсний центр Березанської селищної ради на сьогодні відвідує близько 40 дітей з особливостями, які пройшли комплексну оцінку. Варто зазначити, що відвідувачами Центру є не лише дітки Березанської ОТГ, а й сіл Шасливе, Данилівка, Тузли.

Інклюзивно-ресурсний центр має три спеціалізовані кабінети, облаштовані новим суперсучасним обладнанням, де фахівці надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами.

Ресурсний кабінет має: кінетичний пісок з підсвіткою; басейн для зняття напруги; сенсорний дощ; магнітну дошку.

Кабінет логопеда, дефектолога і психолога оснащений тренажером для очей; партою для діток з ДЦП; LCD-екраном, що включає дидактичні ігри і вправи, спрямовані на розвиток основних пізнавальних процесів і координацію рухів; система LeapMotion, яка фіксує координати флангів пальців та зап’ясть обох рук на відстані до 50 см від сенсора (система так званого жестового управління, відеоокулярів), яку можна використовувати для розвитку праксису (розпізнавання, планування); логопедичне дзеркало, що дозволяє зробити запис та відтворення аудіофрагментів.

Кабінет лікувальної фізкультури облаштований швецькою дошкою для розвитку координації рухів; тунелем для відпочинку і розслаблення; пуф-пазлом; тактильною дошкою для масажування усіх нервових закінчень кінцівок та для розвитку координації рухів; фітбулом (м’ячем); вертикалізатором для діток з ДЦП; дошкою Євмінова для вирівнювання дитячої постави (хребта).

Використання такого суперсучасного обладнання дає змогу ефективно проводити комплексну корекційну роботу з дітьми, які мають певні вади здоровя.