На XII сесії VIII скликання Березанської селищної ради прийнято низку важливих рішень

Дата: 11.06.2021 08:30

16.06.2021 в приміщенні Березанської селищної ради під головуванням очільника Березанської громади Валерія Хоміцького відбулася XII сесія VIII скликання. В роботі сесії взяли участь 18 із 26 депутатів селищної ради. На порядок денний було винесено 43 питання і 44 – Різне.

В ході розгляду питань депутати проголосували за зняття з порядку денного 8-ми проєктів рішень (№ 24, 26, 29, 32, 34, 35, 36, 37) оскільки за їх прийняття, згідно з Регламентом, повинно проголосувати 2/3 від загального складу депутатів селищної ради.

Решту питань (38) в результаті обговорення було прийнято за більшістю голосів.

Зокрема, було прийнято 18 рішень із земельних питань; про зміни до бюджету Березанської селищної територіальної громади на 2021 рік; про надання дозволу на виготовлення проєктно-кошторисної документації по реконструкції системи опалення та газопостачання будівель первинної і вторинної медичної допомоги; внесено зміни до регламенту роботи Березанської селищної ради VIII скликання.

Також прийняли рішення про припинення Прогресівського й Ташинського закладів дошкільної освіти та Прогресівського закладу загальної середньої освіти шляхом їх ліквідації (закриття). Та прийняли рішення про перепрофілювання (зміну типу) Ташинського закладу загальної середньої освіти в Ташинську гімназію Березанської селищної ради, в стінах якої з 1 вересня 2021 року функціонуватиме дошкільний підрозділ, де здобуватимуть дошкільну освіту діти з сіл Люблине, Прогресівка і Ташине. Підїзд дітей буде здійснюватися шкільним автобусом.

Прийняття таких важливих рішень здійснюється відповідно до чинного законодавства та було попередньо винесено на громадське обговорення.

На сесії також було затверджено звіт комісії з вивчення питання щодо роботи первинної і вторинної ланок медичної допомоги Березанської громади, доповідачем якої була заступник селищного голови Людмили Кравцова.

Чому для Березанської селищної ради це питання сьогодні надважливе?! Тому що з моменту прийняття на баланс Березанської селищної ради (у квітні 2021 року) первинної і вторинної медичної допомоги з боргами у понад 800 тисяч гривень першочергово постало питання збереження медицини в громаді як такої, при цьому забезпечити населення якісними медичними послугами, провести оптимізацію медзакладів за рахунок ефективного використання площі закладів, модернізації системи опалення та ефективного використання бюджетних коштів на утримання медзакладів.

В ході роботи комісії встановлено: станом на 10 червня фактично первинкою використовується 288 кв. метрів площі, опалюється в осінньо-зимовий період 2501 кв. метра. Вторинка має площу поліклініки 3686 кв. метра, а використовує близько 40 відсотків цієї площі, при цьому опалюється увесь медичний заклад. Мета селищної ради – забезпечити дотримання ліцензійних умов суб’єкта господарювання шляхом модернізації, технічного переоснащення всього комплексу медичних послуг. Шлях до цього на разі єдиний – ефективне використання коштів громади.

Результати поіменного голосування, рішення XII сесії VIII скликання будуть опубліковані в терміни, згідно з чинним законодавством, на офіційному сайті Березанської громади в розділі «Офіційні документи», підрозділ «Рішення сесії», посилання https://berezanska-gromada.gov.ua/news/1623850772/