Сексуальна експлуатація та наруга. Що це таке?

Дата: 11.06.2024 15:48

Війна призвела до появи багатьох нових проблем і тем, про які ми раніше чули лише в новинах з гарячих точок. Однією з таких проблем є сексуальна експлуатація та наруга.

Фото без опису

📌Гуманітарна криза, спричинена війною, лише загострює цю проблему. Жінки (особливо дівчата), самотні матері-одиначки та ті, хто був змушений покинути свої домівки через війну, перебувають у найбільшій групі ризику.

⭕Однією з небезпек в умовах війни є те, що гуманітарна криза підвищує ризики зловживання владним становищем саме гуманітарних працівників, які мають доступ до надання допомоги та гуманітарних ресурсів.

📋Згідно з Протоколом ООН щодо протидії сексуальній експлуатації та наругі, сексуальна експлуатація та наруга визначаються, як факт або спроба зловживання вразливим становищем, владою чи довірою з метою отримання сексуальних послуг або їх обміну на допомогу.

⁉️Як розпізнати ці явища?

🚩Сексуальна наруга включає в себе вчинення дій сексуального характеру проти статевої недоторканності з використанням сили чи примусу, неприйнятні дії сексуального характеру проти волі, а також статеві акти з дітьми.

🚩Сексуальна експлуатація включає в себе обмін сексуальних послуг на гуманітарну допомогу, відмову у допомозі в обмін на сексуальні послуги та стосунки з секс-працівниками, навіть якщо це офіційно прийнятно в певній країні.

🙌Якщо ви стали свідком або ж постраждали від сексуальної експлуатації чи наруги, звертайтеся до нашого Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства✔️

☎ 8(0512)463708, +38(050)811-45-20 (конфіденційність гарантована)