Послуги Центру

Березанський інклюзивно-ресурсний центр було створено у вересні 2018 року згідно з рішенням чергової XII сесії VII скликання Березанської селищної ради від 19.09.2018 " Про створення комунальної установи "Березанський інклюзивно-ресурсний центр" Березанської селищної ради Миколаївської області".

Станом на 01.11.2020 Березанський інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) має 6 кабінетів: вчителя-логопеда та вчителя-дефектолога; практичного психолога-сенсорна кімната; два кабінети вчителя-реабілітолога; кабінет практичного психолога-соціально-побутові навички; приймальня. В цих кабінетах фахівцями проводяться комплексні психолого-педагогічні оцінки, надаються корекційно-розвиткові заняття дітям з особливими освітніми потребами (ООП), проводиться просвітницька робота для асистентів вчителів, надаються консультації батькам дітей з ООП.

Станом на 01.11.2020 проведено 102 комплексні оцінки дітям з Березанської ОТГ та сільських рад, які не увійшли до складу ОТГ. Завдяки цьому в 2020-2021 навчальному році 7 дітей Березанської ОТГ з особливими освітніми потребами здобувають освіту в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) та 7 дітей в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти (ЗДО). Троє батьків відмовились від інклюзивного навчання.

На даний час фахівці інклюзивно-ресурсного центру надають корекційно-розвиткові послуги 26 дітям з особливими освітніми потребами.

Кабінет вчителя-логопеда та вчителя-дефектолога

Кабінет практичного психолога-сенсорна кімната

Для ефективної роботи та надання якісних психолого-педагогічних послуг в інклюзивних центрах, у 2020 році Комунальний заклад «Центр фінансово-статистичного моніторингу, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів» Миколаївської обласної ради спільно з Департаментом Освіти і Науки Миколаївської обласної державної адміністрації надали сертифіковане обладнання для Березанського інклюзивно-ресурсного центру на суму 442 500,00 та масажну доріжку, маркерну магнітну дошку, коркову дошку на суму 6089,00.

Завдяки цьому створено 2 нових кабінети:

Кабінет вчителя-реабілітолога,

в якому 2 нові шведські стінки, сухий басейн для діток молодшого віку, розвиваючі та ігрові набори, батут

Кабінет практичного психолога соціально-побутових навичок

(тут можуть проводити корекційно-розвиткові заняття практичні психологи та вчитель-дефектолог), який містить справжню мікрохвильову піч, справжній чайник, справжню праску з прасувальною дошкою, електричну плиту, посуд; робочі інструменти (молоток, цвяхи, викрутку), а також ігрові набори побутової техніки, манекени їжі, овочів, фруктів, іграшковий посуд.

Обладнання: система тестування(посібник); набір для тестування І рівня когнітивної/ академічної сфери розвитку; набір для тестування ІІрівня когнітивної/ академічної сфери розвитку; набір для тестування ІІІ рівня когнітивної/ академічної сфери розвитку; набір для тестування ІV рівня когнітивної/ академічної сфери розвитку; набір для тестування фізичної сфери розвитку; набір для тестування побутової  сфери розвитку; набір для тестування соціальної сфери розвитку; набір для тестування логопедичної сфери розвитку; набір для тестування сенсорної сфери розвитку; набір мотиваційних предметів; набір «Допомога вчителю.Візуальні стратегії навчання»; набір «Альтернативна комунікація»; набір «Мега категорії»; набір книжок; набір «Додаткові категорії»; набір «Розвиток мовлення.Прийменники»; набір «Розвиток мовлення.Прийменники.Прислівники»; набір «Колір.Форма»; набір «Емоції»;набір «Професії»; набір «Зорове сприйняття.Початковий рівень»; набір «Зорове сприйняття.Середнійрівень»; набір «Функції,характеристики,категорії»; набір «Розвиток мовлення. Лінгвістична структура»; набір для сюжетної гри; набір для рольової гри; набір настільних ігор; набір для сенсорної гри; набір «Підготовка до читання»; набір «Читання.Початковий рівень»; набір «Моторне наслідування»; набір «Математика.Початковий рівень»; набір «Математика.Середнійрівень»; набір «Розвиток проприоцептивної системи»; набір «Розвиток дрібної моторики»; набір «Продуктивна діяльність»; набір «Покриття для підлоги»; набір «Логопедичний»; набір «Побутові навички»; набір «Координація та баланс»; набір «Спритність»; набір «Ігровий»; Персональний  комп’ютер (ноутбук) вчителя; Електронні ігрові освітні ресурси; Мультимедійний проектор; Інтерактивна дошка.

Приймальня:

У зв’язку з карантином, завдяки селищному голові та депутатам з місцевого бюджету були закуплені індивідуальні засоби захисту:

• маски
  • халати
  • бахили
  • шапки
  • перчатки (ведеться журнал утилізації).
  • Безконтактний термометр для щоденного скринінгу, який ведеться у відповідному журналі.
  • Дезінфікуючі засоби для хімічної стерилізації обладнання, дезінфекції приміщення.
  • Антисептики (ведеться графік дезінфекції та провітрювання приміщень).