БЕРЕЗАНСЬКІ ШКОЛЯРІ ШАНУЮТЬ НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ

Дата: 18.01.2019 13:58

Сьогодні, напередодні другого святвечора – Вілія «Голодна кутя», учні початкової школи Березанського ЗЗСО разом зі своїм педагогом-організатором Наталією Бондаренко подарували колективу Березанської селищної ради чудовий настрій. Маленькі шанувальники народних традицій здійснювали обряд щедрування. Саме у це свято щедрувати дозволялося також і дівчатам, тож щедрівки лилися особливим дзвінкоголоссям.

Малеча, дотримуючись народних традицій «Голодної куті», провела справжній обряд освячення свяченим зіллям дверей, вікон, столів, примовляючи: «Дай, Боже, і на той рік діждати!» При цьому помічник головного персонажу тримає в руці хліб і після освячення ставить крейдою хрестик. По закінченні обряду усі хлопчики-колядники по черзі кусають хліб. Обов’язковим у цій традиції було наділяти гілочкою ліщини або горіхами ліщини, як оберіг від злих сил, який треба було зберігати цілий рік.

Працівники селищної ради отримали насолоду від щедрувальників і красно дякували за колоритне виконання народної традиції і щиросердні вітання. Керівник громади Валерій Хоміцький, за українським звичаєм, пригостив учасників обряду солодощами.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису