Пам'ятка декларанта

Важлива інформаці для декларанта

Шановні декларанти!  З 1 січня 2020 року розпочався черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Законом України «Про запобігання корупції» (стаття 3) визначено перелік суб’єктів декларування.

Просимо Вас відповідально поставитись до змісту інформації, яку ви зазначаєте у декларації. Більшість інформації, необхідної для заповнення декларації, міститься у відкритих державних реєстрах.

Звертаємо увагу на деякі відмінності від кампанії декларування попереднього року.

Так,  відповідно до наказу   Національного агентства  з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року №168/19,  з 1 січня 2020 року вводиться нова форма декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Документ також  затверджує нову  форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування. Зміни форми декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» №140-IX від 2 жовтня 2019 року.

З 1 січня 2020 року суб’єктам декларування при заповненні декларації необхідно буде зазначити відомості про свій унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та вказати відповідні номери членів сім’ї. Такі зміни до статті 46 Закону України «Про запобігання корупції» набули чинності 18 жовтня 2019 року (Закон № 140-IX). У разі відсутності у суб’єкта декларування або членів його сім’ї УНЗР, передбачено  можливість обрання суб’єктом декларування відповідного значення цього поля в декларації.

Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

Також нагадуємо, що статтею 52  Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування  зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство шляхом заповнення на офіційному веб-сайті  агентства електронної форми «Повідомлення про суттєві зміни». Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Дане положення застосовуються до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 цього Закону.

СКАСОВАНО ВИМОГУ ДО СУБ’ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ ПОДАВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ У ДЕНЬ ЗВІЛЬНЕННЯ. Особи, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, подають декларації не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення такої діяльності – декларацію за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими особами.

Слід пам’ятати, що за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачено адміністративну відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а за умисне неподання декларації – кримінальну відповідальність згідно Кримінального кодексу України.

Просимо вас відповідально поставитись до змісту інформації, яку ви зазначаєте у декларації.

Здійсніть своєчасну подачу е-декларацій!

За  додатковою інформацією  можна звернутися до  виконавчого апарату Березанської селищної ради.