Компенсація за знищене майно внаслідок бойових дій

єВідновлення - грошова допомога від держави за зруйноване житло, знищене через бойові дії. Офіційний сайт з деталями - https://erecovery.diia.gov.ua/destroyed.html

!!! ЗВЕРНІТЬ УВАГУ !!!

Повідомлення через додаток ДІЯ про знищене житло та заяви на компенсацію подаються тільки по житловій нерухомості, яка ЗНИЩЕНА ВНАСЛІДОК БОЙОВИХ ДІЙ,

НЕ ВИТРАЧАЙТЕ ЧАС КОМІСІЇ НА НЕПРАВДИВІ ПОВІДОМЛЕННЯ !

Питання можна задати по телефону селищної ради: (05153) 2 11 18

Телефон урядового контактного центру: 15-45 (кнопка 2)

Умови для отримання допомоги, якщо ваше житло було зруйновано

Кошти надаються, якщо житло:

• Зруйновано через бойові дії після 24 лютого 2022
  • Розміщено на території, що не була окупована до 24 лютого 2022 року (Наразі послуга доступна власникам житла на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії. Згодом компенсація стане доступною для всіх.)
  • Не підлягає відновленню (Визнане непридатним для життя після оцінки комісії. Тобто повністю знищене, без можливості ремонту.)
  • Має власника
  • Заяву може подати людина, яка має право власності на житло.

Що потрібно знати про отримання допомоги:

• Програма компенсації відбуватиметься у два етапи (Перший — отримання сертифіката на придбання нової домівки. Другий — грошові виплати на самостійну відбудову. Ви можете отримати або сертифікат, або кошти на будівництво)
  • Компенсація у вигляді сертифіката (Компенсація надається за зруйноване житло, яке неможливо відновити. Сертифікат дає змогу придбати нову домівку)
  • Суму сертифіката розраховує комісія (Спеціальна комісія розглядає заяву та аналізує отриману інформацію, суму сертифіката розраховують за формулою, затвердженою Кабміном)
  • Компенсація у вигляді грошової виплати (Якщо вам не підходить сертифікат, згодом зможете отримати грошову виплату на будівництво. Виплати надаватимуть власникам зруйнованих приватних будинків, які планують самостійну відбудову. Заяву в такому разі треба подати, коли розпочнеться другий етап програми)

Компенсацію можна витратити на:

• Придбання нового житла
  • Побудова нового житла

Детальніше за посиланнями:

Додаткові підрозділи для ознайомлення: