Березанська громада

Миколаївська область

Положення про відділ

                                           Затверджено

рішенням чергової ІІІ сесії VII скликання

                                                                     Березанської селищної ради

                                                            від  19.02.2018 р. № 12

 

ПОЛОЖЕННЯ
про відділ соціального захисту населення, сім’ї, дітей та молоді
Березанської селищної ради

Розділ І. Загальні положення

1.1. Відділ  соціального захисту, сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Березанської селищної  ради (далі – Відділ) є виконавчим органом Березанської селищної ради, що нею утворюється для реалізації завдань місцевого самоврядування у сфері соціального забезпечення населення та соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних, а також малозабезпечених сімей з дітьми, інших соціально незахищених громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави (далі соціально незахищені громадяни). Відділ є підзвітним і підконтрольним Березанській селищній  раді, підпорядковується її виконавчому комітету та селищному  голові.

1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами профільного міністерства та Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, рішеннями Березанської селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями селищного голови, цим Положенням та іншими нормативними актами.

1.3. Положення про відділ, штатна чисельність та фонд оплати праці спеціалістів Відділу затверджується рішенням Березанської селищної ради.

1.4. Посадову інструкцію начальника Відділу затверджує селищний голова, спеціалістів Відділу – секретар Березанської селищної ради.

1.5. Порядок взаємодії Відділу з іншими виконавчими органами селищної ради визначається селищним головою. 

Розділ ІІ. Завдання та повноваження Відділу

2. Основними завданнями Відділу є:

2.1. Забезпечення у межах своїх повноважень додержання законодавства про соціальний захист та соціальне обслуговування населення.

2.2. Забезпечення на території громади реалізації політики з питань підтримки багатодітних сімей, залучення їх до активної громадської діяльності, надання їм соціальної, психологічної, правової допомоги та здійснення заходів, спрямованих на запобігання насильства в сім’ї.

2.3. Участь у здійсненні комплексних програм поліпшення обслуговування інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, а також громадян похилого віку та сприяння всебічному розвитку соціального обслуговування за місцем їх проживання.

2.4.  Консультування та надання допомоги громадянам у оформленні  щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також раз на рік субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива відповідно до вимог чинного законодавства.

Розділ ІІІ. Завдання Відділу

3.1. Організовує роботу, пов’язану з вирішенням питань соціального захисту соціально незахищених громадян, проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо надання пільг ветеранам війни і праці та інвалідам, надання допомоги при оформленні громадянам субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

3.2. Аналізує стан надання встановлених законодавством пільг соціально незахищеним громадянам, здійснює виконання комплексних програм, заходів соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, вносить на розгляд селищного голови, постійних комісій ради та її виконавчого комітету актуальні питання соціального захисту соціально незахищених мешканців територіальної громади.

3.3. Сприяє громадським, релігійним організаціям, благодійним фондам, окремим громадянам у наданні соціальної допомоги ветеранам, інвалідам, громадянам похилого віку.

3.7. Проводить роз’яснювальну роботу серед населення з соціального забезпечення і соціального захисту, широко використовуючи для цього засоби масової інформації.

3.8. Веде облік осіб, постраждалих від аварії на ЧАЕС та консультує щодо отримання  путівки на санаторно-курортне лікування згідно з чергою відповідно до порядку, встановленого чинним законодавством.

3.10. Організовує роботу з надання щорічної допомоги ветеранам Другої світової війни та учасникам бойових дій.

3.11. Організаційно забезпечує роботу Березанської селищної ради з питань безпечної життєдіяльності населення.

Розділ IV. Права Відділу

4.1. Одержувати в установленому порядку від інших підрозділів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (незалежно від форм власності) інформацію, документи та інші необхідні матеріали, а від місцевих органів державної статистики статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань – безоплатно.

4.2. Вносити до Березанської селищної ради пропозиції з питань поліпшення соціального забезпечення і соціального захисту соціально незахищених мешканців територіальної громади.

4.3. Залучати спеціалістів інших структурних підрозділів селищної ради для розгляду питань, що належать до компетенції Відділу.

4.10. Розробляти та готувати нормативно-правові акти – рішення сесії ради, рішення виконавчого комітету Березанської селищної ради, розпорядження селищного голови та інші документи з питань соціального захисту населення.

4.11. Подавати селищній раді та її виконавчому комітету пропозиції, що належать до компетенції Відділу

Розділ V. Організація роботи Відділу

5.1. Відділ  очолює начальник, якого призначає на посаду, як такого, що пройшов конкурсний відбір, та звільняє з посади Березанський селищний  голова відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

5.2. Організація роботи відділу здійснюється згідно з планами відділу (річного), які погоджуються секретарем селищної ради.

 5.3. Робота Відділу здійснюється на основі перспективного та поточних планів роботи. Спеціалісти Відділу працюють на основі плану роботи Відділу та індивідуальних планів роботи.

5.4. Начальник Відділу здійснює керівництво діяльністю Відділу, розподіляє обов’язки між спеціалістами Відділу, очолює та контролює їх роботу.

5.5. На період відпустки або на час відсутності начальника Відділу його обов’язки виконує один із спеціалістів Відділу відповідно до розпорядження Березанського селищного  голови.

5.6. Виконавчий комітет селищної ради зобов’язаний створити умови для нормальної роботи і підвищення кваліфікації працівників Відділу, забезпечити їх окремим приміщенням, телефонним зв’язком, сучасними засобами оргтехніки, транспортом для виконання службових обов’язків, законодавчими та іншими нормативними актами, довідковими матеріалами.

Розділ VI. Правовий статус начальника Відділу,
його права і обов’язки

6.1. Особа, яка призначається на посаду начальника Відділу повинна володіти державною мовою, мати вищу фахову освіту та стаж роботи за фахом в органах місцевого самоврядування або на державній службі не менше 5 років або стаж роботи за фахом в інших сферах на керівних посадах не менше 7 років.

6.2. Начальник Відділу, представляючи інтереси Березанської  громади в галузі соціального захисту населення у відносинах з юридичними і фізичними особами:

- здійснює керівництво Відділом, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Відділ завдань;

- визначає ступінь відповідальності спеціалістів Відділу;

- надає доручення  у межах своєї компетенції спеціалістам Відділу, організовує і контролює їх виконання, здійснює керівництво діяльністю Відділу;

- має право брати участь в засіданнях органів місцевого самоврядування та виступати на них з питань, що належать до компетенції Відділу.

Розділ VII. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення
діяльності управління

7.1. Відділ фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, виділених на його утримання.

7.2. Відділ володіє і користується майном, що знаходиться в його оперативному управлінні.

7.3. Оплата праці працівників Відділу здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Розділ VIII. Заключні положення

8.1. Покладання на Відділ обов’язків, не передбачених цим Положенням, а також тих, що не відносяться до фахової діяльності Відділу, не допускається.

8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому Регламентом Березанської селищної ради.

8.3. Реорганізація Відділу здійснюється на підставі рішення Березанської селищної ради відповідно до вимог чинного законодавства.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь