Разом збережемо природні екосистеми!

Дата: 16.05.2019 15:24

Основними причинами виникнення пожеж є порушення населенням правил пожежної безпеки в лісах, випалювання сухої рослинності та недотримання заходів пожежної безпеки при виконанні робіт. Слід зазначити, що сонячна погода, підвищення температури повітря, наявність та випалювання сухої рослинності  вже створили сприятливіумови для розповсюдження вогню на лісові масиви.

Виникнення пожеж сухої рослинності на відкритих територіях несуть за собою небезпеку розповсюдження вогню на сусідні відкриті території житлових та господарських будівель, вибухопожежонебезпечних об’єктів, поля із зерновими культурами, лісові масиви та лісосмуги, завдаючи шкоди навколишньому природному середовищу.

Південному регіону України, до якого належить і територія Березанської громади, притаманна протягом тривалого періоду висока температура з малою кількістю опадів. У цей період є загроза погіршення ситуації з пожежами в природних екосистемах. Недотримання правил пожежної безпеки у цей період може стати причиною виникнення масштабних пожеж.

Особливо високий ризик виникнення пожеж в екосистемах настає у період вихідних та святкових днів, коли люди масово вирушають відпочивати на природу.

Шановні громадяни! Березанська селищна рада закликає Вас не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил відпочинку в природних екосистемах.

Щоб уникнути пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

- не відвідуйте ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки;

- не розводьте багаття у лісі;

- не спалюйте стерню та післяжнивні залишки на сільгоспугіддях;

- не засмічуйте місце відпочинку;

- не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;

- стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх.

Пам’ятайте, що безпека вашого відпочинку – у ваших руках.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером “101”!