Обережно! Грип птиці!

Дата: 23.01.2020 09:26

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, 18.01.2020 в ПП «Хутір» (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області) було зареєстровано загибель птиці з ознаками пташиного грипу. За попередньою інформацією, в ПП «Хутір» станом на 01.01.2020 утримувалося близько 98 тис. голів птиці яєчного напрямку.

Грип птиці – гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що  характеризується  пригніченням,  септицемією,  ураженням  респіраторних  органів   та   шлунково-кишкового  тракту,  великої  загибеллю  птиці.

До  хвороби   сприйнятливі   кури, качки,  індички,  страуси,  цесарки,  перепели,  буревісники,  фазани,  горобці,  лебеді,  чайки. У  дорослих  індичок, перепелів  і   цесарок   хвороба  може  перебігати  з  ознаками   ураження  респіраторної  системи  ШКТ. Дорослі  качки  та  інша   водоплавна   птиця   можуть   бути     латентним   носієм   збудника  грипу   з   відсутніми   вираженням  клінічними  проявами.  Молодняк   водоплавної   птиці   хворіє  грипом   важко,  з   відходом  до  80%. Окрім того, віруси пташиного грипу можуть інфікувати людей і деякі види тварин.

Джерело   інфекції   є  хвора   та   перехворіла   птиця,   вірусоносійство  у  якої  може тривати  до  2-3  місяців. Основними  є  повітряно-крапельний   шлях  передачі   збудника.   У  період    гострого   перебігу   хвороби    у  птиць-несучок   інфекція   може   передаватися   трансоваріально –  зараження   відбувається   через   повітря,  інфікований  корм,    яйця,   воду,  інвентар.   Збудник  передається  комарами,  пухопереїдами   та   гризунами.

Люди інфікуються пташиним грипом при тісному контакті з хворими свійськими птахами під час догляду за ними, забою та обробки.

Тому єдиним надійним захистом від поширення інфікування вірусом пташиного грипу у цей час є знищення всіх інфікованих птахів.

З метою запобігання занесення збудника грипу, необхідно дотримуватися слідуючих вимог:

• утримувати птицю у загороджених майданчиках;
  • не випускати птицю за територію присадибної ділянки;

не допускати контакту свійської птиці у відкритих водоймах із дикою водоплавною птицею.

У випадку захворювання  чи загибелі домашньої птиці необхідно звернутися  до   ветеринарної лікарні Березанського   району,  для    встановлення діагнозу за тел. 2-14-71.

Начальник Березанського міжрайонного управління держпродспоживслужби Любов Галушко.