Обережно: коронавірус!

Дата: 29.01.2020 12:44

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області попереджає !

У китайському місті Ухвань спалахнув невідомий коронавірус. Вчені припускають, що вірус почав поширюватись із ринку морепродуктів в Ухані, оскільки відібрані зразки продукції з базару дали позитивний результат на nCoV. Також вчені заявляють, що вірус передається від людини до людини. Його основні симптоми схожі до звичайного ГРВІ та пневмонії. Жителям китайського міста Ухань, який став епіцентром спалаху пневмонії, з 23 січня 2020 року заборонено залишати місто без особливих причин.Такими заходами влада Китаю збирається обмежити поширення коронавірусу. Влада міста вирішила призупинити роботу автобусів і метро, а також рейсів міжміських поїздів і літаків.
Ухань знаходиться в провінції Хубей, його населення складає 11 млн осіб.
Із засобів масової інформації стало відомо, що кількість жертв нового коронавірусу зросла до 25 чоловік, понад 600 хворих.

На тлі поширення у Китаї невідомого коронавірусу, у Римі запровадили додаткові перевірки в аеропорту Ф’юмічіно.
     У Таїланді виявили чотири випадки нового коронавірусу з Китаю.
Північна Корея тимчасово заборонила з 22 січня в'їзд іноземним туристам через новий смертельний коронавірус у Китаї.
У Вашингтоні також підтверджено перший випадок захворювання на території США новим типом коронавірусу, який раніше зафіксували в Китаї.

Також в Росії в ніч з 21 на 22 січня госпіталізували пасажирку літака з Китаю в аеропорті  Хабаровська з підозрою на коронавірус. В Азії випадки захворювання були виявлені в Тайвані, Південній Кореї, Таїланді і Японії.

Що це за вірус та звідки він пішов?

Коронавіруси – це велика родина вірусів, які можуть спричиняти як легкі захворювання типу застуди, так і серйозні, як, наприклад, атипова пневмонія.

Серед ознак інфекції респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка, ускладнене дихання. Він передається від людини до людини.

Уперше вірус виявили у грудні 2019 року у китайському місті Ухань.

Ймовірно, розповсюдження почалося із місцевого ринку морепродуктів, де також продавали живих тварин.

Науковці припускають, що це вірус тієї самої родини, що і той, який спровокував епідемію атипової пневмонії в Китаї десять років тому.

МОЗ України офіційно повідомив Прикордонну службу про ситуацію з коронавірусом в Китаї. МОЗ просить українців дотримуватися рекомендацій при відвідуванні країн, де зафіксували вірус:

- уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами

тваринного походження;

- мийте руки з милом після торкання тварин або продуктів тваринного походження;

- уникайте будь-якого контакту з безхатніми тваринами, що можливо

проживають на території зооринку;

- не торкайтесь очей, носа та рота брудними руками;

- уникайте контакту з потенційно зараженими (контамінованими)

тваринними залишками або рідинами на ґрунті або частинах предметів

магазину або зооринку;

- уникайте споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів

тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти

сире м’ясо, м’ясні субпродукти, молоко та слідувати належним практикам приготування харчових продуктів.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, пов’язаною з поширенням у Китаї захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), МЗС України рекомендує при плануванні подорожі до КНР чи всередині країни уточнювати актуальну епідеміологічну ситуацію в регіоні відвідання й утримуватись від поїздки до м. Ухань (пров. Хубей), в якому є найбільший ризик зараження.