Підтримано пропозиції ОДА щодо нового адміністративного територіального устрою

Дата: 02.04.2020 11:14

Міністерство розвитку громад та територій України підтримало пропозиції ОДА щодо нового адміністративно територіального устрою субрегіонального рівня.

З метою вироблення узгоджених позицій щодо реформування субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою Миколаївської області, 27.03.2020 облдержадміністрацією  було презентовано конфігурацію нового адміністративно-територіальФото без описуного устрою субрегіонального рівня Миколаївщини на онлайн-нараді з Міністерством розвитку громад та територій України, за участі народних депутатів України підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народних депутатів України від Миколаївщини, представників всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів.

Так,  конфігурацію нового адміністративно територіального устрою субрегіонального рівня Миколаївщини передбачено створення чотирьох районів -  Миколаївського, Вознесенського, Первомайського та Баштанського у складі нових громад, які передбачені у Перспективному плані, який знаходиться на розгляді КМУ. Ця позиція була підтримана під час наради і співпала з позицією більшості експертів.

Основними критеріями, якими керувалася ОДА при визначенні адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня (далі -  АТО)  та які визначені в Методичних рекомендаціях щодо критеріїв формування АТО,  підготовлених Директоратом з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону з врахуванням норми Директиви №1059/2003 Європейського Парламенту і Ради «Про створення загальної класифікації територіальних одиниць для статистики (NUTS)» від 26 травня 2003 року (із змінами) були:
1) територія АТО є компактною, географічно цілісною;
 2) чисельність її постійного населення  становить, як правило, не менше, ніж 150 тисяч.

При визначенні центрів АТО перевага віддавалася в першу чергу містам обласного значення. Зона доступності визначалася по автомобільних дорогах з твердим покриттям на відстані, як правило, до 60 кілометрів від межі адміністративного центру.

За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Миколаївської облдержадміністрації 02.04.2020.