Спрощено порядок надання житлової субсидії в умовах карантинних обмежень

Дата: 15.04.2020 15:30

Міністерство розвитку громад та територій України інформує про законодавчі зміни, які відбулися останнім часом і стосуються сфери житлово-комунальних послуг.

Відповідно до постанови КМУ № 247 від 25 березня 2020 року «Про особливості надання житлових субсидій», передбачено спрощення порядку надання житлової субсидії та запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг.

Цим нормативно-правовим актом Уряд постановив:

• заборонити на період карантину припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи;
  • забезпечити призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій;
  • призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину, відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні;
  • на період карантину проводити розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, що встановлені підпунктами 2-6 пункту 3 постанови КМУ від 06.08.2014 № 409 (соціальні нормативи користування послугами з централізованого водопостачання, постачання гарячої води, централізованого водовідведення, газопостачання і електропостачання для побутових потреб (крім опалення).