Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 27 квітня

Дата: 27.04.2020 15:46

В Україні за минулу добу зафіксовано 392 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, зокрема 28 випадків у дітей та 73 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 82 особи. Одужали за добу 24 особи. Померли 11 осіб.

За останню добу проведено 4251 тестування методом ПЛР.

За добу найбільша кількість підтверджених випадків зафіксована у Харківській області (49), Закарпатській області (46), Чернівецькій області (34) та в місті Києві (32).

МОЗ отримав близько 4500 ПЛР-систем (450 тисяч тестів) українського виробництва, які за якістю і точністю відповідають світовим стандартам. 27 квітня буде поставка ще 1600 ПЛР-систем (160 тисяч тестів).

На сьогодні в Україні проводиться до 5-6 тисяч ПЛР-тестувань на добу. МОЗ планує посилити потужність лабораторій та залучити більше лаборантів, щоб збільшити кількість ПЛР-тестувань до 8-10 тисяч на добу.

МОЗ контролює та чітко перевіряє якість закупівель засобів індивідуального та біозахисту по всіх регіонах країни.

Цього тижня МОЗ розгляне можливість використання ІФА-тестів, які виявляють антитіла у людей, що перехворіли на COVID-19.

180 українців, які 28 квітня приїдуть в Україну зі США, повинні пройти обов’язкову 14-денну обсервацію. МОЗ буде контролювати це через додаток Дія, який мусить бути встановлений у кожного прибулого.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України.