Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 29 квітня

Дата: 29.04.2020 13:00

Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 29 квітня:

В Україні за минулу добу зафіксовано 456 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 33 у дітей та 133 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 113 осіб. Одужали за добу 111 осіб, померли 11 осіб.

За останню добу проведено 5825 тестувань методом ПЛР.

За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Чернівецькій області (60), Тернопільській області (44) та в місті Києві (43).

МОЗ спільно з Мінфіном виділило у Державну казначейську службу України 241,8 млн грн на фінансування всіх медичних закладів країни, які мають недофінансування. Ці кошти будуть переказані у регіони сьогодні-завтра.

Протитуберкульозні служби України через реформу мають нині дефіцит фінансування до 80%. МОЗ України найближчими днями запропонує механізм того, як буде здійснюватися фінансування цих та інших медичних закладів.

Згідно зі стандартами, затвердженими МОЗ, єдиним джерелом встановлення діагнозу «коронавірусна хвороба» є ПЛР-тестування.

Медичні працівники в лікарнях повинні бути в медичних масках завжди, включно з перебуванням в ординаторських.

МОЗ дозволить поліклінікам надавати планову медичну допомогу пацієнтам тільки тоді, коли епідеміологічна ситуація в Україні буде сприятливою.

У більшості пацієнтів з коронавірусною хворобою під час її перебігу є тромбоемболічні ускладнення. Тому для лікування COVID-19 в Україні будуть використовувати препарати-гепарини.

Контроль продовольчих ринків після їх відкриття буде здійснювати Держпродспоживслужба. У разі порушення карантинних заходів ринок буде закрито.

За інформацією Міністерства охорони здоров‘я України.