СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №7 щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь в господарствах Миколаївської області від 15.05.2020 року

Дата: 18.05.2020 15:12

В. о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївськійобласті Олег  КАЛНАУС інформує, що проведеними обстеженнями встановлено, що на території області завершилося заселення озимих зернових культур клопом шкідливою черепашкою(Eurygaster integriceps). Проходе активна яйцекладка фітофага.

Шкодочинність клопів у фазу кущіння-трубкування викликає зниження врожаю за рахунок часткової або повної загибелі продуктивних стебел.

Характерні ознаки пошкодження рослини цим шкідником – наявність білоколосості.

Крім того, спостерігається шкідливість інших видів шкідників – злакових попелиць, личинок хлібних п’явиць, пшеничних трипсів.

Для недопущення пошкодження рослин та втрат врожаю рекомендуємо за необхідності провести захисні заходи.

При проведенні захисних обробок використовуються пестициди згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування.

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».