Процедура оформлення довідки про взяття на облік ВПО

Дата: 02.09.2020 13:23

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі – Закон), факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 було затверджено Порядок оформлення і видачі довідки.

Підставою для взяття на облік ВПО є проживання на території, де виникли наступні обставини на момент їх виникнення: збройний конфлікт, тимчасова окупація, повсюдні прояви насильства, порушення прав людини та надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.

Куди звернутися

Особисто або через законного представника (для дітей віком до 14 років, недієздатних або обмежено дієздатних осіб) до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення Березанської  РДА (УСЗН).

Яку інформацію надати

Подати підписану заяву встановленої форми, що має містити таку інформацію про заявника:

• ПІБ, громадянство, стать, дата та місце народження;
  • адреса, за якою з особою може здійснюватися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та контактний номер телефону;
  • обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;
  • повідомлення особи про її непричетність до скоєння злочинів або співучасті у злочинах;
  • інші відомості:
  • про малолітніх, неповнолітніх ВПО, які прибули разом з нм (за необхідності), відомості про законних представників (якщо такі є),
  • відомості про зареєстроване та фактичне місце проживання,
  • про житлові, соціальні, медичні, освітні та інші потреби,
  • про наявність інвалідності та потребу в технічних та інших засобах реабілітації,
  • про місце навчання/виховання дитини,
  • про працевлаштування, освіту, спеціалізацію за професійною освітою,
  • посаду,  професію.

Інформація про соціальні допомоги для ВПО

Призначення (відновлення) соціальних виплат (пенсій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій) здійснюється за заявою ВПО до відповідного органу (ПФУ, УСЗН). Орган, що здійснює виплати, призначає їх з дня подання заяви та здійснює повернення недоотриманих сум.

ВПО, які взяті на облік  в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення, надається щомісячна адресна грошова допомога для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг. Допомога надається з дня звернення за її призначенням, але не більше ніж на шість місяців.

ВПО мають право на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.  Якщо особа не зареєстрована в житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому, виплату субсидій такій особі призначають за наявності в неї договору оренди житла. Для оформлення субсидій достатньо подати до УСЗН:

• заяву встановленого зразка;
  • декларацію про доходи кожного члена родини, яка проживає в даному помешканні;
  • договір оренди житлового приміщення;
  • акт обстеження.