29 вересня –День пам’яті жертв Бабиного Яру

Дата: 29.09.2020 08:34

Бабин Яр одне з всесвітньовідомихмісцьтрагедій, що стало символом Голокосту.

Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках Бабин Яр, урочище на північно-західній околиці Києва, став місцем масових розстрілів німецькими окупантами за етнічною ознакою – євреїв та циган, мирного населення і радянських військовополонених, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, психічнохворих, і порушників комендантської години та тих, хто чимось не догодив владі "вищої раси", яка будувала свій "арійський мир".

За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, заофіційнимиісторичнимисвідченнями, там розстрілялимайже 34 тисячієвреїв.

Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цейзлочинтривавмайже 103 тижніщовівторка і щоп’ятниці, як годинник.

У 1946 році на Нюрнберзькому процесі, згідно з висновками спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва, наводилася лише приблизна оцінка – близько 100 тисяч осіб. У різних публікаціях даються різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру – приблизно від 70 тисяч до 200 тисяч осіб.

Вічна пам’ять загиблим!