21 грудня 2020 року - День зимового сонцестояння

Дата: 21.12.2020 08:31

У 2020 році зимове сонцестояння настане 21 грудня, точний час цієї події – 12:02 за Києвом 21 грудня.

День зимового сонцестояння – найкоротший у році, а ніч – найдовша. Висота Сонця над горизонтом в момент зимового сонцестояння мінімальна.

Зимове сонцестояння відбувається щороку, коли Сонце досягає найбільшого південного схилення – 23,4 градуса. Тобто, зимове сонцестояння відбувається в той момент, коли Сонце перебуває на найбільшій кутовій відстані від небесного екватора, коли Північний полюс відхилений найдалі від Сонця.

Залежно від календаря, зимове сонцестояння відбувається 21 (частіше) або 22 грудня в Північній півкулі і 20 (частіше) або 21 червня в Південній півкулі.