Роз’яснення: як обрати нового постачальника газу з найменшою конкурентною ціною енергоресурсу

Дата: 16.01.2021 11:18

Суттєве підвищення з початку 2021 року вартості природного газу для побутових споживачів викликало хвилю протесних акцій серед населення.

За дорученням Президента України Володимира Зеленського Кабінетом Міністрів України запроваджено механізм державного регулювання ціни на газ на період дії карантину та до кінця поточного опалювального сезону з встановленням граничної його вартості на рівні 6,99 грн за 1 куб.м.

ТОВ «ГК «Нафтогаз України» підтвердила готовність до виконання рішення Кабінету Міністрів України та публічно висловило наміри щодо забезпечення побутових споживачів природним газом по вищезазначеній ціні та приймання всіх побутових споживачів, попередні постачальники яких не зможуть або відмовляться постачати газ по регульованій ціні.

Враховуючи, що будь-який споживач природного газу має право на вільний вибір постачальника природного газу, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування проводять роз’яснення серед населення щодо можливостей зміни постачальника, вжиття практичних дій, які дозволять перейти на договірні відносини з постачальниками, якими пропонується найменша конкурентна ціна енергоресурсу, в тому числі з використанням можливостей банків-партнерів ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України»: АТ КБ «ПриватБанк», Першого Українського Міжнародного банку (ПУМБ), з другої половини січня 2021 року – АТ «Ощадбанк».

ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ЗМІНИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ З ВИКОРИСТАННЯМ САЙТУ PRIVAT24.UA

(питання-відповіді)

Для зміни постачальника газу необхідно:

1. Подати заявку на сайті privat24.ua.

2. Отримайте повідомлення про те, що ви клієнт компанії «Нафтогаз України».

Чи справді можна змінити постачальника газу?

Змінити постачальника природного газу кожен побутовий клієнт може з 1 липня 2020 року.

Якщо клієнт вирішив змінити постачальника газу, про це потрібно повідомити тільки в нову газопостачальну компанію. Новий постачальник буде вирішувати всі технічні питання щодо розірвання договірних відносин клієнта зі старим постачальником. Зараз законодавство дозволяє змінювати постачальника газу онлайн. Подати заявку можна просто на privat24.ua в будь-який зручний час.

Як стати клієнтом ГК «Нафтогаз України»?

Увійдіть у Приват24 (web) у розділ «Послуги» –> «Мої постачальники».

Заповніть заявку на приєднання та підпишіть її електронним цифровим підписом.

Чекайте на інформацію про приєднання в «Архіві заявок».

Що таке EIC-код?

EIC-код – це персональний газовий номер об’єкта газопостачання (точки обліку об’єкта газопостачання).

EIC-код містить 16 символів (літери та цифри). Наприклад, 56XM19A205987456.

Де знайти EIC-код?

В особистому кабінеті оператора ГРМ (облгазу) – розділ про особисті дані.

У договорі з постачання газу, якщо він у вас зберігається в паперовому вигляді (невід’ємною частиною договору є заява-приєднання, там має бути код).

У рахунку за розподіл газу (шукайте той, що був до червня 2020 року, бо після цієї дати не всі облгази зазначають ці дані).

Чи у всіх постачальників газу однакові ціни на газ?

Із серпня 2020 року кожен постачальник газу сам відповідає за ціну ресурсу.

Дізнатися про ціну на газ потрібного постачальника можна на сайті «ГазПравда»: https://gazpravda.com.ua/.

Чи можуть користуватися тарифами компанії «Нафтогаз» ті, хто має пільги та субсидії?

Тарифи доступні для одержувачів пільг і субсидій.

В разі зміни постачальника газу особа, яка має пільги чи субсидії, в обов’язковому порядку повинна повідомити органи соціального захисту населення.

ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ЗМІНИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ З ВИКОРИСТАННЯМ СЕРВІСУ ГАЗОТЕКА

1.Обрати нового постачальника газу можливо, скориставшись сервісом Газотека (https://gasoteka.ua-energy.org).

2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника.

Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так і надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику:

• документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.

3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

Нова компанія має для цього термін до 20 днів, однак конкуренція вже змушує компанії реагувати швидше. Після завершення процедури зміни постачальника новий постачальник протягом трьох робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу.

4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів.

Розрахуватись із попереднім постачальником упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із таким рахунком, тоді слід звернутися до суду.

Додатково.

Відсутність індивідуального газового лічильника не є перешкодою для зміни постачальника.