Березанська громада
Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційне роз’яснення  щодо можливості зміни постачальника газу та переходу на вигідний тариф

Дата: 19.01.2021 11:08
Кількість переглядів: 646

За дорученням Президента України Володимира Зеленського Кабінетом України запроваджено механізм державного регулювання ціни на газ на період дії карантину та до кінця поточного опалювального сезону з встановленням граничної його вартості на рівні 6,99 грн за 1 куб. м.

Фото без опису

Березанська селищна рада пропонує для ознайомлення інформативні матеріали про «Порядок дій для зміни постачальника газу з використанням сервісу Газотека», «Алгоримт дій при зміні постачальника газу при використанні сайту «ГАЗОТЕКА» та «Щодо змін на тепло та його постачання», розміщені нижче.

ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ЗМІНИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ З ВИКОРИСТАННЯМ СЕРВІСУ ГАЗОТЕКА

1.Обрати нового постачальника газу можливо, скориставшись сервісом Газотека (https://gasoteka.ua-energy.org).

2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника.

Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так і надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику:

  • документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

         Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.

         3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

         Нова компанія має для цього термін до 20 днів, однак конкуренція вже змушує компанії реагувати швидше. Після завершення процедури зміни постачальника новий постачальник протягом трьох робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу.

         4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів.

         Розрахуватись із попереднім постачальником упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із таким рахунком, тоді слід звернутися до суду.

Додатково: відсутність індивідуального газового лічильника не є перешкодою для зміни постачальника.

В разі зміни постачальника газу особа, яка має пільги чи субсидії в обов’язковому порядку повинна повідомити органи соціального захисту населення. 

 

Алгоритм дій при зміні постачальника газу при використанні сайту   «ГАЗОТЕКА»

Для пошуку сайту «ГАЗОТЕКА» необхідно перейти за посиланням https://gasoteka.ua-energy.org

Якщо пошук постачальника буде здійснюватися на сайті «ГАЗОТЕКА», необхідно виконати наступні дії:

- на головній сторінці необхідно вказати поточний тариф обравши газопостачальну компанію із запропонованого переліку, якщо компанія відсутня необхідно обрати «Я НЕ ЗНАЮ». Далі необхідно вказати об’єм річного споживання газу, після чого натиснути «ЗНАЙТИ»;

- на наступній сторінці з’явиться перелік постачальників газу з коротким описом щодо діючого тарифу на газ та умов оплати;

- після обрання найбільш привабливої комерційної пропозиції газопоcтачальної компанії необхідно натиснути «ПОДАТИ ЗАЯВКУ ОНЛАЙН». Далі споживачу буде запропоновано заповнити заявку, в яку необхідно буде внести його особові дані. Сформовану заявку необхідно буде підписати або електронним підписом (у разі наявності), або підписати власноруч («живим» підписом) роздрукувавши її;

- після того як заявку підписано до неї необхідно додати наступні відскановані документи: паспорт, індивідуальний податковий номер, документ про право власності, остання платіжка за розподіл газу та/або постачання газу (вимоги до надання до пакету документів платіжок у всіх постачальників різні, але їх надання прискорить процес переходу до нового постачальника). Далі повністю сформований пакет документів необхідно надіслати в електронній формі (відскановані копії) на електронну адресу газопостачальної компанії, що там зазначена;

- після того як документи відправлено, споживач чекає на підтвердження зміни постачальника від обраної ним газопостачальної компанії. Це може тривати до 20 днів.

Пакет документів на зміну постачальника газу можливо надіслати також і в паперовій формі. Для цього необхідно буде знайти поштову адресу обраної споживачем газопостачальної компанії на її офіційному сайті.

 

Щодо змін цін на тепло, газ та його постачання

Газопостачальні компанії, які працюють з побутовими споживачами, оприлюднили вартість газу на січень 2021 року. Порівняно з груднем, вартість блакитного палива зросла на 1–4 грн у різних постачальників. Проте у населення є запит на те, щоб підвищення тарифів не відбувалось.

У зв'язку з цим Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль надав доручення Міністерству енергетики та Антимонопольному комітету України перевірити обґрунтованість цін на газ приватних постачальників. Прем'єр-міністр зазначив, що необхідно провести аудит формування тарифів, а також зниження цих складових тарифу, які є несправедливими і невиправданими з точки зору ринку: тариф на транспортування газу, газові коефіцієнти.

Наразі тариф на природний газ для населення від постачальника ТОВ «Миколаївгаззбут» становить 9,9 грн. за кубічний метр та є одним з найвищих в Україні. Проте він приблизно однаковий з постачальниками Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Житомирської, Львівської, Одеської, Рівненської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей.

Що стосується тарифів на централізоване теплопостачання, яке надається в місті Миколаїв такими теплопостачальними підприємствами, як ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» та ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ», то в них наразі підвищення тарифів не планується. Зазначені підприємства продовжують надавати послуги по діючим тарифам поки не вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» (реєстр. № 2458 від 15.11.2019).

Щодо послуги розподілу природного газу, то необхідно окреслити, що зазначена послуга є монопольною та надається АТ «Миколаївгаз». Тариф з 01.01.2021 становить 2,34 грн кубічний метр. Минулого року тариф становив 1,46 грн, таким чином зростання становить майже 60 %.

У зв'язку з цим, у грудні Миколаївською облдержадміністрацією було направлено звернення на адресу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) стосовно проведення додаткового аналізу та перевірки встановлених тарифів з наданням відповідних роз'яснень щодо їх економічно обґрунтованого рівня.

Більшість споживачів ще не змінювали постачальника, тож в останній платіжці можна побачити свого постачальника та на його сайті подивитись актуальну ціну й порівняти її з іншими пропозиціями (натепер в Україні понад 50 постачальників природного газу). Змінити постачальника споживач може звернувшись до офіційних представництв обраної компанії. Договір можна укласти онлайн. Дізнатись адреси офіційних представництв та перелік документів для переходу на вигідний тариф можна на сайті обраної компанії.

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь