«Відповідь пандемії COVID 19 –вакцинація»,- акценти засідання Державної комісії ТЕБ та НС

Дата: 30.01.2021 15:04

Майже рік Україна провела в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID 19. Гарантованим способом боротьби з цим захворюванням, вважають спеціалісти, є вакцинація. Питання забезпечення країни вакцинами і проведення вакцинації у 2021 році стояло основним на порядку денному засідання державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулось під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля ввечері 29 січня.

Вакцинація розпочнеться вже у лютому цього року. Національний план було підписано наприкінці 2020. Імунізація населення здійснюватиметься у п'ять етапів. Вакцинація є абсолютно добровільною. На цьому зроблено особливий акцент.

Керуючись розрахунками і даними соціологічних досліджень, зазначив Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, обсяг імунізації на рік поточний складає 11 млн 156 тис.осіб. Для цього необхідно використати 22 млн доз. Сьогодні підписаний контракт з компанією SinoVak на постачання 1млн 913 тис доз. Відповідним листом механізму COVAX підтверджено іще 8 млн доз. Керуючись цими даними Міністерство охорони здоров'я звернулось з проханням підтвердити мінімальну потребу у закупівлі додаткових 15 млн.

За словами Віктора Ляшка, холодовий ланцюг в Україні сьогодні може забезпечити зберігання будь-якого виду вакцин (від -70°C і до +8°C), які вже пройшли реєстрацію.

«Вакцинування людей повинне розпочатись у лютому. У нас є затверджений Національний план, який визначає 5 етапів вакцинації. Усе це має бути показане в Календарному плані на цей рік. Зокрема, хто, коли й де зможе безкоштовно отримати ефективну вакцину від коронавірусу», — підкреслив Денис Шмигаль.

Державна комісія з питань ТЕБ та НС схвалила відповідний Календарний план.