Учасники бойових дій та відомі особи старші за 60 років можуть претендувати на залишки доз вакцини проти COVID-19

Дата: 15.03.2021 15:48

https://www.mk.gov.ua/image.php?id=43974&type=news_thumb11 березня 2021 року Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав наказ № 443 про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють із початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення.

Першочергово рекомендується вакцинувати пріоритетні групи ризику з наступного етапу. Зокрема, пріоритетними є всі медичні працівники, а також люди віком від 80 років, соціальні працівники та інші працівники соціальної сфери.

У разі відсутності можливості вакцинації визначених груп із другого етапу для популяризації вакцинації рекомендується залучати публічних та громадських діячів:

1. Ветеранів АТО/ООС;

2. Народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідерів і представників релігійних організацій;

3. Видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків, інших діячів сфери культури, які старші 60 років.

У структурі Департаменту охорони здоров’я кожної області має бути визначена відповідальна особа, яка спільно з пресслужбою ОДА буде формувати списки публічних та громадських діячів. Обирати необхідно тих громадських діячів, що активно спілкуються із пріоритетними групами, які зараз вакцинують, підтримують і активно інформують про перебіг вакцинації від COVID-19.

Важливо, щоби під час вакцинації всі наявні дози були використані ефективно. Залучення громадських діячів допоможе показати на конкретних прикладах, що вакцинація від COVID-19 є безпечною.

Нагадуємо, що вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну в багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини Covishield/AstraZeneca містить 10 доз препарату. Після відкриття флакону, вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки і триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне охолодження вже відкритого флакона або використання його після 6 годин із моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

Згідно з Дорожньою картою з проведення вакцинації від COVID-19 в Україні, імунізація відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі вакцинують медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.

На цьому етапі вакцинація здійснюється мобільними бригадами. На другому до них долучаться пункти щеплення.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19. Запишіться в чергу на вакцинацію на сайті  або в мобільному додатку «Дія».