"А пам'ять і досі жива..." - відзначення 77-ої річниці вигнання нацистів з території Миколаївської області

Дата: 29.03.2021 12:56

А ПАМ'ЯТЬ І ДОСІ ЖИВА…

29 березня з нагоди відзначення 77-ої річниці вигнання нацистів із території Миколаївської області, в Березанці відбулося покладання квітів до Пам’ятника загиблим воїнам-землякам та братської могили у Другій світовій війні.

Церемонія покладання відбулася за участю голови Миколаївської райдержадміністрації Ігора Мухарського, його заступника Олексія Допіри, Березанського селищного голови Валерія Хоміцького, помічника народного депутата О. Пасічного Ігора Кликова, депутата обласної ради Володимира Погадаєва та депутатів селищної ради, військового комісара Віталія Чередніченка і військовослужбовців районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Миколаївській області.

Церемонія покладання в нинішньому році відбулася без залучення громадськості у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Визволення Березанщини відбулося в ніч з 29 на 30 березня 1944 року. Тоді в бою загинули Василь Степанович Лазаренко із Донецька і Паршин Семен Данилович із Саратова. Загиблих воїнів було захоронено в Березанці на місці між нинішніми пам’ятними знаками Голодомору і жертвам та ліквідаторам Чорнобильської катастрофи і встановлено Памятник солдату-визволителю.

В 1978 році відбулося урочисте перепоховання останків воїнів-визволителів в братську могилу, яка входить до нинішнього комплексу загиблим воїнам-землякам.

У дні визволення Березанщини від німецько-фашистських окупантів давайте згадаємо імена загиблих родичів, земляків, усіх співвітчизників, які, не шкодуючи своє здоров’я, боронили нашу рідну землю. Вічна їм пам’ять.