Березанська громада вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Дата: 14.05.2021 10:20

Сьогодні, 14 травня, Березанський селищний голова Валерій Хоміцький та начальник управління цифрового розвитку Миколаївської райдержадміністрації Інна Токар із своїми представниками вшанували пам'ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання та покладанням живих квітів до пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій у Березанці.

День пам'яті жертв політичних репресій встановлено як окрему дату Указом Президента від 21 травня 2007 року у третю неділю травня з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Історична довідка: за період Великого терору (1937-1938 роки) на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).