День відкритих дверей в Березанському народному історичному музеї в рамках відзначення Міжнародного дня музеїв

Дата: 18.05.2021 17:08

18 травня в Березанському історичному музеї пройшов День відкритих дверей. Бажаючих сьогодні було чимало. Це радує і є доказом того, що людям цікава історія свого краю. Серед відвідувачів – учні 10-Б класу Березанського навчального закладу, які зустрілися з учасником бойових дій в Афганістані Віктором Кацанюком та учасником двох майданів Революції Гідності Ярославом Рогатинським.

Віктор Євгенійович, майор авіації, розповів старшокласникам про свій бойовий шлях в афганській війні протягом 1980-1985 років, поділився спогадами, фотографіями, розповів про наших земляків-афганців.

Ярослав Йосипович почав свою розповідь біля стенду зі світлинами його родини, яка зазнала політичних репресій в післявоєнні роки. Його мама, тато, дядько та бабуся боролися в лавах повстанського збройного формування УПА за самостійну, вільну Україну. Затим розповів про свою участь в Революції Гідності біля тематичного стенду.

Історичний музей в обідню перерву також відвідав і колектив селищної ради, для якого директор Володимир Данько провів цікаву екскурсію, починаючи від перших поселенців на території нинішньої громади і закінчуючи сьогоденням.

Сьогодні були й несподівані приємності: Алла Голокоз з Красного подарувала музею особисті речі й фото Почесного громадянина Березанського району, колишнього керівника радгоспу-мільйонера «Краснопільський» Чабана Федора Клементійовича.

Приходьте до музею, знайомтесь з історією нашого краю. Це дуже цікаво!