На території Березанської селищної територіальної громади розпочато реалізацію проєкту з будівництва Тилігульської вітроелектростанції потужністю 126 МВт

Дата: 19.05.2021 09:47

18 травня на запрошення Березанського селищного голови Валерія Хоміцького об’єкти будівництва вітроелектростанції відвідав голова Миколаївської районної державної адміністрації Ігор Мухарський.

Знайомство з реалізацією масштабного проєкту провів інвестор – директор Тилігульської ВЕС Олег Соловей. За словами інвестора, планується встановити 21 інноваційну вітротурбіну данської компанії Vestas потужністю 6 МВт кожна, які здатні максимізувати генерацію електроенергії при слабкому та середньому вітрі.

Фото без опису Фото без опису

Окрім того, розпочато ремонтні роботи доріг, які сполучатимуть ВЕС із Краснопіллям, Анатолівкою і трасою М-14, загалом буде відновлено понад 40 км. Через два тижні неподалік Крутоярки розпочнуться роботи по встановленню міні-заводу по виробництву бетону для укріплення фундаменту вітряків, що дасть додаткові робочі місця. Нині вже створено десятки постійних робочих місць, на яких задіяне місцеве населення.

У рамках соціального партнерства ДТЕК ВДЕ  з Березанською селищною радою планується реалізація двох проєктів, на фінансування якої ДТЕК виділяє 6,5 млн. грн. Зокрема, буде проведено капітальний ремонт водопровідної мережі у селі Краснопілля та реконструкція системи опалення та газопостачання будівель медичних закладів Березанки. Наразі проходить конкурс грантів ДТЕК «Громада своїми руками», яку фінансуватиме інвестор.

Фото без опису Фото без опису

Загалом же, залучаючи інвестиції в напрямку зміцнення енергетичної незалежності України, інвестор планує у подальшому продовжувати активну діяльність щодо покращення інфраструктури Березанської громади.

Позитивні моменти інвестора Тилігульської ВЕС відзначили очільник Березанської селищної територіальної громади Валерій Хоміцький і голова Миколаївської райдержадміністрації Ігор Мухарський: «Ми підтримуємо інвестора, який сприяє соціально-економічному та інфраструктурному розвитку громади».