На території Березанської селищної територіальної громади розпочато реалізацію проєкту з будівництва Тилігульської вітроелектростанції потужністю 126 МВт

Дата: 19.05.2021 09:47

18 травня на запрошення Березанського селищного голови Валерія Хоміцького об’єкти будівництва вітроелектростанції відвідав голова Миколаївської районної державної адміністрації Ігор Мухарський.

Знайомство з реалізацією масштабного проєкту провів інвестор – директор Тилігульської ВЕС Олег Соловей. За словами інвестора, планується встановити 21 інноваційну вітротурбіну данської компанії Vestas потужністю 6 МВт кожна, які здатні максимізувати генерацію електроенергії при слабкому та середньому вітрі.

Окрім того, розпочато ремонтні роботи доріг, які сполучатимуть ВЕС із Краснопіллям, Анатолівкою і трасою М-14, загалом буде відновлено понад 40 км. Через два тижні неподалік Крутоярки розпочнуться роботи по встановленню міні-заводу по виробництву бетону для укріплення фундаменту вітряків, що дасть додаткові робочі місця. Нині вже створено десятки постійних робочих місць, на яких задіяне місцеве населення.

У рамках соціального партнерства ДТЕК ВДЕ  з Березанською селищною радою планується реалізація двох проєктів, на фінансування якої ДТЕК виділяє 6,5 млн. грн. Зокрема, буде проведено капітальний ремонт водопровідної мережі у селі Краснопілля та реконструкція системи опалення та газопостачання будівель медичних закладів Березанки. Наразі проходить конкурс грантів ДТЕК «Громада своїми руками», яку фінансуватиме інвестор.

Загалом же, залучаючи інвестиції в напрямку зміцнення енергетичної незалежності України, інвестор планує у подальшому продовжувати активну діяльність щодо покращення інфраструктури Березанської громади.

Позитивні моменти інвестора Тилігульської ВЕС відзначили очільник Березанської селищної територіальної громади Валерій Хоміцький і голова Миколаївської райдержадміністрації Ігор Мухарський: «Ми підтримуємо інвестора, який сприяє соціально-економічному та інфраструктурному розвитку громади».