На землях Березанської громади розпочинається будівництво акваферми по вирощуванню й переробці креветки

Дата: 19.05.2021 20:55

19 травня в приміщенні Березанської селищної ради директор ТОВ «Акваферма Тилігул» Любомир Гайдамака (Lubomir Haidamaka) провів презентацію акваферми, яку планують будувати поблизу села Прогресівка в поточному році. Потужність виробництва 500 тонн креветки на рік. Це буде найбільша ферма в Україні за потужністю виробництва.

На презентації були присутні очільник Березанської громади Валерій Хоміцький, депутат Миколаївської обласної ради Володимир Погадаєв, депутати селищної ради, спеціалісти ради та громадськість.

Згідно з генеральним планом акваферми, на 10 гектарах будуть розміщені 4 об’єкти: загальне приміщення ферми орієнтовною площею 6 тис. кв. м (інкубаторій, приміщення для утримання маточного стада, для товарного вирощування, цех переробки та адміністративне офісне приміщення); комбікормовий цех потужністю до 6 тис. тонн корму на рік; свердловина, КТП; житлові приміщення для іноземних фахівців, котрі будуть запрошені для навчання основних технологій по розведенню та вирощуванню креветки й адміністративного персоналу та гуртожиток для робітників ферми.

Потужність лінії комбікормового цеху – до 6 тис. тонн екструдованого корму на рік. Це буде перший завод в Україні, що дасть можливість випускати високоякісні корми для риби й ракоподібних за бельгійською технологією та здійснити імпортозаміщення.

Директор підприємства повідомив, що запуск даного виробництва дасть для громади понад 30 робочих місць; податки (земельний податок, ПДФО); можливості для залучення місцевих аграріїв, підприємців до процесу вирощування аквакультур на взаємовигідних умовах; розвиток дорожньої інфраструктури й перспективу відновлення понтонного мосту через Тилігульський лиман; розвиток бізнес-туризму.

По завершенню презентації Любомир Анатолійович дав вичерпні відповіді на всі поставлені запитання.

«Ми зацікавлені в створенні нових виробничих потужностей на території нашої громади, що дасть нові робочі місця й збільшення бюджету громади за рахунок податків та готові до соціального партнерства», - підсумував Березанський селищний голова Валерій Хоміцький.