Презентація робіт майстрів народної студії "Свічадо" до Дня вишиванки

Дата: 20.05.2021 16:40

20 травня в музичній залі Березанського селищного будинку культури відбувся святковий захід до Дня вишиванки, який завершує цикл презентацій робіт майстринь народної студії «Свічадо».

Фото без опису Фото без опису

Нинішня виставка була представлена повним зібранням робіт майстрів народної студії «Свічадо.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Вже 26 років студія об’єднує народних умільців різних поколінь Березанщини, які володіють багатьма мистецькими техніками і працюють в різножанрових напрямках, зберігаючи і збагачуючи українське народне мистецтво.

Засновники студії «Свічадо» Ольга Костюк і Ольга Тимошенко вклали в її назву глибокий смисл. Слово «свічадо» - це поетичне значення відшліфованого дзеркала з гладкою поверхнею, що відображає навколишні предмети і світ. Наші майстри, як те дзеркало, відображають у своїх роботах красу навколишнього світу, красу неповторної української творчості. Хтось передає це у вигляді дивовижних ляльок, вишитих квітів стрічками, хтось створює квіти із гофрованого паперу у повний людський зріст. У когось під руками оживає виноградна лоза та солома, перетворюючись у жіночі прикраси. А дехто з майстрів підкорює каміння чи сургучеву нитку. А хтось розглядає в звичайному корені дивні образи казкових створінь чи складає з кісток риби цілі картини. Всі вони різні – наші майстри. Але їх об’єднує любов до українського мистецтва, культури, звичаїв.

Це Галина Андрєєва - в`язання (Березанка), Ірина Василюк – бісероплетіння (Краснопілля), Валентина Волошина - вишивка, паперопластика (квіти), декоративний розпис пляшок (Березанка), Марія Гаврон – вишивка (Михайлівка), Марія Гамуга – вишивка (Березанка), Герман Чаплигін – художник (Березанка), Олександр Гришанов – різьба по дереву (Красне), Любов Демишляєва – вишивка, бісероплетіння (Березанка), Лариса Діденко – вишивка стрічками (Малахове), Любов Журавльова – вишивка нитками та бісером (Березанка), Ірина Карп – бісероплетіння (Березанка), Людмила Коломейцева – в`язання (Єлизаветівка), Ольга Костюк – ляльки-мотанки (Березанка), Тетяна Кравець – вишивка, соломоплетіння, плетіння з виноградної лози (Березанка), Олена Кривенко – вишивка (Березанка), Ангеліна Куртяк – бісероплетіння, вишивка (Вікторівка), Адельгайда Локтіонова – писанкарство, живопис, бісероплетіння, квілінг, пейп-арт (Березанка), Анастасія Манзовита – соломоплетіння, бісероплетіння, вироби зі шкіри, коренепластика, плетіння лозою, вироби із природних матеріалів (шишки, горіхи, черепашки), ляльки-мотанки, картини з ниток, кісток риби (Матіясове), Любов Нельга – канзанши, вироби з стрічок (Березанка), Зіновія Павлінчак – вишивка (Березанка), Ірина Романюк – в`язання (іграшки), м`яка іграшка (Березанка), Петро Сердюк – різьба по дереву, вироби з каміння, живопис (Лимани), Василь Хомич – різьба по дереву (Новофедорівка), Лідія Хрустальова – вишивка (Березанка), Тетяна Шадзінська – букети з цукерок та паперу (Березанка), нинішній керівник народної студії «Свічадо» - Марія Гаврилюк (вишивка, розпис, живопис, Березанка).