Урочистості з нагоди відзначення 155-річчя Березанки

Дата: 18.07.2021 19:23

9 липня з нагоди святкування 155-річчя Березанки на площі перед селищним Будинком культури відбувся феєричний святковий захід. Розпочався захід фестивалем народної творчості «Фолктолока» за участі усіх 9-ти старостинських округів Березанської громади та Березанського й Малахівського закладів культури. Кожен старостат оформив своє місце локації виробами місцевих майстринь, вишитими рушниками, квітами, різними поробками. А також частували гостей свята власноруч приготовленими особливими стравами.

Урочиста частина свята розпочалася вітанням Березанського селищного голови Валерія Хоміцького. Затим виступили почесні гості свята – голова Миколаївської райдержадміністрації Ігор Мухарський, депутат Миколаївської обласної ради  Володимир Погадаєв, колишній редактор районної газети «Березань» Тетяна Єрошенко.

Фото без опису Фото без опису

Серед почесних гостей на святі були присутні: колишні селищні голови Олександр Сліпченко та Наталія Матвієнко, депутатка Миколаївської районної ради Антоніна Погадаєва, Заслужена працівниця культури України Євгенія Туманова, Почесна громадянка Березанщини Катерині Ружина, Заслужена вчителька України Ліна Самойленко.

Фото без опису Фото без опису

Концертну програму прикрасили пісенними вітаннями, вірш9ами, танцями односельчани, самодіяльні художні колективи Лиманівського, Матіясівського, Василівського, Краснянського, Калинівського, Щасливського, Краснопільського, Ташинського, Дмитрівського старостинських округів та Березанського й Малахівського Будинків культури. Під час святкового дійства березанці та гості мали змогу насолоджуватися не тільки концертними виступами, а й пригоститися варениками, юшкою, випічкою та спробувати справжньої української наливочки. А малеча розважалася на облаштованованих поруч із Будинком культури «містечках розваг», де працювали гірки, батути, різноманітні атракціони, торгівельні точки з продажу солодкої вати, морозива, попкорну. Для дітей також проводились різноманітні конкурси, за участь в яких діти отримали смачні призи.

Фото без опису Фото без опису

На святі працювала яскрава фотозона від березанської майстрині Тетяни Кравець, уквітчана червоними маками та ляльками-мотанками.

На святковому заході до 155-річчя Березанки було визначено переможців конкурсу малюнку «Березанщина моїми очима» та фотоконкурсу «В рідному краї – життя прекрасне», який проводився напередодні Березанським будинком творчості школярів. А також було нагороджено Дипломами за перемогу в номінаціях фестивалю народної творчості.

Переможцями конкурсу малюнку «Березанщина моїми очима» у відповідних вікових категоріях стали:

Кузнєцов Костя, 8 років,  малюнок «Моя Березанка»;

Безнисько Мілена, 9 років, малюнок «Дружня Березанка»;

Алєксєєнко Яна, 10 років, малюнок «БТШ – наш творчий дім»;

Журба Олександра, 14 років,  малюнок «Мій рідний краю – рідна ти земля».

У фотоконкурсі «В рідному краї -  життя прекрасне» переможцями стали:

Мойсеєнко Віталій,13 років, серія робіт «Моя маленька батьківщина» (Дмитрівка);

Богачук Діана, 17 років, робота «Гламурний соняшник» (Ташине).

Чаплигіна Стефанія, 28 років, серія робіт «Мальовнича моя сторона» (Березанка).

Березанська селищна рада вітає переможців цих конкурсів і дякує за активну участь у житті громади!

Подяками Березанської селищної ради за участь в фестивалі народної творчості, присвяченому 155 річниці селища Березанка, нагороджуються:

Лиманівський округ, Матіясівський округ, Дмитрівський округ, Василівський округ, Калинівський округ, Ташинський округ, Щасливський округ, Краснопільський округ, Краснянський округ.

Дипломами Березанської селищної ради за перемогу в номінаціях фестивалю народної творчості нагороджено:

1.«Найкращий виступ фестивалю народної творчості – Гран-прі» - гурт «Лиманочка» (Лиманівський старостат);

2.«Найкраще прикрашання локації на фестивалі народної творчості – Гран-прі» - Краснопільський старостат,

3. «Найкраще пригощання фестивалю народної творчості» - Дмитрівський старостат;

4. «Найкраща стилізація українського села» - Матіясівський старостат;

5. «Найкраще представлення української кухні» - Василівський старостат;

6. «Найкреативніша майстриня» - Волошина Галина (с. Малахове);

7. «Найкращий організатор» - Березанський селищний будинок культури;

8. «Найкраща концертна програма» - Краснянський старостат;

9. «Найкраща страва фестивалю народної творчості» - Лиманівський старостат;

10. «Найкращий конферанс» - Калинівський старостат;

11. «Найкращий виступ вокального колективу» - Щасливський старостат;

12. «Найкращий виступ танцювального колективу» - Ташинський старостат.

По завершенню святкового дійства всіх гостей чекав захоплюючий салют та святкова дискотека під музичні треки, які підготував Юрій Харченко. Сценарій свята підготувала і провела директор Березанського селищного Будинку культури Ірина Зіміна-Яценко.