Роз’яснення щодо «червоного рівня» епідемічної небезпеки, що введений з 26.10.2021р на території Миколаївської області та Березанської селищної громади

Дата: 27.10.2021 14:18

Заклади громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо) працюють тільки на винос, або через адресну доставку. АЛЕ, якщо ВСІ працівники закладу мають повний курс вакцинації – дозволяється прийом відвідувачів, які пройшли ПОВНИЙ курс вакцинації.

Розважальні заклади приймають відвідувачів тільки якщо ВСІ працівники закладу і ВСІ відвідувачі мають повний курс вакцинації.

Продовольчий ринок – працює в любому випадку.

Непродовольчий ринок – працює тільки якщо ВСІ працівники/продавці ринку і ВСІ відвідувачі мають повний курс вакцинації.

Магазини, в яких 60% торгової площі - це продукти харчування, пальне, лікарські засоби та вироби медичного призначення, засоби гігієнита побутової хімії, засоби зв’язку, друковані засоби масової інформації, ветеринарні препарати, корма, насіння і садивний матеріал (квіти, рослини), добрива, засобами захисту рослин працюють в любому випадку.

Якщо умова про 60% торгової площі не дотримана, такий магазин не приймає відвідувачів! АЛЕ, якщо ВСІ працівники магазину мають повний курс вакцинації – дозволяється прийом відвідувачів, які пройшли ПОВНИЙ курс вакцинації.

Заклади побутового обслуговування - приймають відвідувачів тільки якщо ВСІ працівники закладу і ВСІ відвідувачі мають повний курс вакцинації. Дозволяється працювати в любому випадку таким об’єктам:

• перукарні та салони краси (тільки за попереднім записом);
  • адресна доставка товарів;
  • фінансові установи та надання фінансових послуг;
  • оператори поштового зв’язку;
  • медична та ветеринарна практика;
  • автозаправки (без зон харчування);
  • з ремонту та ТО транспортних засобів;
  • з ремонту комп’ютерів, побутових виробів;
  • зі збирання і заготівлі відходів;
  • з надання телекомунікаційних послуг (тільки за попереднім записом);

Заклади культури - приймають відвідувачів тільки якщо ВСІ працівники закладу і ВСІ відвідувачі мають повний курс вакцинації.

Спорт-зали, фітнес тощо - приймають відвідувачів тільки якщо ВСІ працівники закладу і ВСІ відвідувачі мають повний курс вакцинації.

Масові заходи – проводяться ТІЛЬКИ ЗА УМОВИ якщо ВСІ учасники заходу мають повний курс вакцинації.

1-4 класи шкіл, садочки, спеціальні заклади – працюють.

5-11 класи шкіл – працюють тільки при 100% вакцинації персоналу.

Важливо знати: факт вакцинації має бути документально підтверджений! А саме: негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигенакоронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку), або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

В усіх випадках обов’язкове дотримання протиепідемічних та санітарних норм, носіння масок і дистанціювання (в тому числі повністю вакцинованих).

Детальна інформація щодо обмежень - дивіться пункт 35 Постанови КМУ № 1236 від 26.10.2021 за посиланням

Постанови Головного Державного санітарного лікаря: https://moz.gov.ua/golovnij-derzhavnij-sanitarnij-likar-ukraini

наприклад:

№ 16 від 09.05.2020 - офісні приміщення