Ковід-сертифікати. Все, що потрібно знати

Дата: 27.10.2021 15:31

Які є сертифікати?

Електронні ковід-сертифікати бувають внутрішні для використання в Україні та міжнародні - для перетину кордону.

• Міжнародний ковід-сертифікат можна створити і у додатку, і на порталі Дія. Міжнародний COVID-сертифікат,  також генерується після повного курсу вакцинації на 365 днів. Але у кожної країни є свої терміни дії сертифікатів, тож радимо заздалегідь до подорожі перевіряти цю інформацію на сайті МЗС.Внутрішній - тільки у застосункуДія. Фото без опису
  • “Жовтий” внутрішній, що генерується після щеплення першою дозою дводозної вакцини. Він діє 120 днів та доступний у застосунку Дія.
  • “Зелений” внутрішній, що генерується після повного курсу вакцинації. Він діє 365 днів.

Де взятии ковід-сертифікат?

Право на ковід-сертифікати мають всі українці, які отримали одне чи два щеплення.

Є кілька способів, як їх отримати.

Перший - у сімейного лікаря. Це паперовий документ, який ще називають свідоцтвом про вакцинацію. Він має містити ваше ім'я, прізвище, назву вакцини, печатки лікарні та підписи лікаря. Його видають лише після двох доз щеплення.

Другий спосіб - це його генерування у додатку Дія у смартфоні або на порталі Дія. Це електронний документ з QR-кодами. Покрокова інструкція за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=rIMPhfej55A

Як завантажити електронні ковід-сертифікати?

Ось алгоритм завантаження електронного ковід-сертифіката:Фото без опису

• Встановити застосунок Дія на телефон
  • у Дії натиснути "Послуги"
  • обрати "COVID-сертифікат"
  • Підписати Дія.Підписом заяву на передачу даних (потрібно пройти верифікацію, наприклад, за допомогою фото)
  • натиснути "Отримати сертифікат"

Далі Дія.Підписом підписати згоду на отримання даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії — і все. Дані про вакцинацію підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку.

Також сертифікат можна завантажити без смартфона на порталі Дія. Але тільки міжнародний.

Паперовийсертифікат і електронний однакові?

Ні. Це різні види документів.Фото без опису

Паперовий сертифікат видає сімейний лікар. Він більше знадобиться для підтвердження вакцинального статусу всередині країни.

Українські електронні ковід-сертифікати визнані у ЄС. Вони містять QR-коди, які перевіряють при перетині кордону. Хоча, відомі приклади, коли кордон перетинали і з паперовими ковід-сертифікатами.

Що означають кольори сертифікатів?

З кольорами сертифікатів багато плутанини.

Іноді паперові свідоцтва про щеплення називають жовтими сертифікатами, їх можуть друкувати на будь-якому папері. І тут колір не має ніякого значення.

Головне, що треба запам'ятати - перевіряйте, чи правильно все написано – ваші дані, назва вакцини. Такі сертифікати видають лише після повного курсу щеплення.

А електронні ковід-сертифікати діляться на два типи за кольорами. І тут кольори важливі.

Після першого щеплення можна отримати жовтий електронний сертифікат. Після другого – зелений ковід-сертифікат.

Для подорожей за кордон підходять лише зелені сертифікати. Вони свідчать про повний курс щеплення. Такі сертифікати вважаються дійсними на 14-ий день після другого щеплення.

Якщо сертифікат не вантажиться?

Проблем із завантаженням сертифікатів виникає багато. Система не бачить людей через помилки у прізвищах та назвах вакцини, які допустили лікарі під час внесення даних. Також користувачі скаржаться, що застосунок не впізнає їхні обличчя. У Мінцифри запевняють, що працюють над цим. Вже понад мільйону країнців змогли завантажити сертифікати - і на айфони, і на андроїди. Найперша порада, якщо не вдається завантажити сертифікат, - оновити застосунок Дія. Багато проблем вирішується зі встановленням найновішої версії.

При виникненні таких питань можна звертатися до технічної підтримки застосунку Дія, а також у чат Дії.