Повідомлення RASFF:у шкаралупі смажених фісташок з Туреччини виявлено афлотоксини

Дата: 14.01.2022 09:19

Головним управлiнням Держпродспоживслужби в Миколаївськiй областi  отримано лист Держпродспоживслужби вiд 05.01.2022 № 11.1.1-5/117 «Щодо повідомлення RASFF  від 23.12.2021 № 2021.7114».

Відповідно до даного повідомлення, встановлено виявлення афлотоксинів ( В1=15.7; загальна кількість = 19.9 млг/кг-ppb) в смажених фісташках у шкарлупі, що експортувалися із Туреччини (виробник: Alagözler Gida Paz. San. Ve Tic Ith Turz. Ltd. Sti; експортер: Malatya Pazari Kuruyemiscilik Sanayi ve Ticaret A.S.) через Болгарію до України (отримувач: ТОВ “ОКЕАН КОМПАНІ ТРЕЙД», вул. Миру, 3, м. Київ, 03134).

Направляється в порядку інформування та вжиття відповідних заходів, передбачених законами України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» та «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати  Березанське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. Новосельська, 50, смт. Березанка,  57401, т/факс 2-13-98 e-mail: berezanka_dpss@dpssmk.gov.ua.