Пам'ятка населенню про зимово-весняний паводок

Дата: 07.02.2022 08:55

У разі накопичення великого об’єму снігу і рясних злив у весняно-зимовий період в долинах річок Березанської територіальної громади існує небезпека підтоплення деяких ділянок вулиць населених пунктів.

Фото без описуЗ метою недопущення нещасних випадків під час повені, попередження втрати і псування майна, населенню необхідно дотримуватися таких дій:

Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:

• Уважно стежте за метеозведеннями і рівнем води в водоймах.
  • Уточніть межі підтоплення в районі проживання.
  • Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та літнім людям.
  • Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.
  • Від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.
  • Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.
  • Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.
  • Якщо ви не справляєтесь власними силами при значних об’ємах води у підтоплених приміщеннях, необхідно звернутись про проведення робіт по відкачуванню води до місцевого підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій України за телефоном 101.

Дії після повені, паводка:

• Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.
  • Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.
  • Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.
  • Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду, домашніх речей і прилеглої до будинку території.
  • Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води на добу.
  • Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.
  • Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.
  • Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.
  • Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Рекомендації дітям:

• Не виходьте на лід під час весняного паводку.
  • Не стійте на крутих і підмитих берегах - вони можуть обвалитися.
  • Коли ви спостерігаєте за льодоходом з моста, набережної причалу, не можна перегинатися через перила та інші огородження.
  • Якщо ви стали свідком нещасного випадку на річці або озері, то не губіться, не тікайте додому, а голосно кличте на допомогу, дорослі почують і зможуть виручити з біди. Одночасно викликайте за мобільним телефоном рятувальну службу за номером 101.

У період весняного паводку і льодоходу забороняється:

• Виходити в весняний період на водойми.
  • Переправлятися через річку в період льодоходу.
  • Підходити близько до річки в місцях затору льоду.
  • Стояти на крутому березі, що може обвалитись.
  • Збиратися на містках, греблях та загатах.
  • Наближатися до крижаних заторів, відштовхувати крижини від берегів, вимірювати глибину річки або будь-якого водоймища.
  • Ходити по крижинах і кататися на них.

Страхування майна від паводків:

• Ряд страхових компанійв Україні надають послуги зі страхування майна від паводків, дізнавайтеся більше на веб-сайтах данихкомпаній щодо конкретних пропозицій і умов.