Ім'я - це ваше життя

Дата: 29.06.2022 16:51

Своє прізвище людина набуває з народження, а її ім’я залежить від смаку і вибору інших людей, головним чином, батьків. Обидва вони (прізвище та ім’я) будуть пов’язані між собою нерозривно все життя і змінені лише в окремих, виключних випадках.

Сьогодні ім’я для очікуваного нащадка обирається, як правило, обома батьками, а не так як в минулі часи, наприклад, патріархально, по батьку. Вибір імені зазвичай починається ще задовго до дня народження. Трапляється і таке, що навіть вже народжФото без описуеній дитині ім’я так і не вибране. І це є темою номер один для сімейних дебатів, в яких часто беруть участь родичі та друзі. На власному досвіді можу сказати, що іноді батьки користуються словником власних імен вже у відділі ДРАЦС перед державною реєстрацією народження. Звичайно, основним мотивом у виборі імені являється красиве звучання, гармонічне поєднання імені та прізвища. Не можна не пам’ятати, що на вибір імені також дуже впливає дух часу і мода. Так було у всі часи, але проявляється це лише через роки, коли багато імен «заносяться» в список старомодних чи навіть імен, що вийшли з використання. Батьки новонародженого несуть велику відповідальність, отримуючи право вільного вибору імені для своєї дитини. З ним вона повинна прожити все життя, навчатися і працювати в колективі, називати іншим людям.

Порівнюючи статистику популярності імен протягом багатьох десятиліть, з одного боку, це імена, що відображають характер, норови часу, а з іншого – це можуть бути постійні, консервативні імена, що не виходять з моди та зберігають свій пріоритет довгі роки. На теперішній час джерелом нових імен стали серіали, міжнародні спортивні змагання, звідки майбутні батьки позичають імена своїх улюблених героїв і кумирів для своїх нащадків, що в основному негативно впливає на життя дитини.

Відповідаючи на запитання «Що означає ім’я?», необхідно розрізняти два моменти:

- справжнє походження імені (мова і країна) з його початковим значенням та змістом;

- штучно створені імена, що утворюються від назви традицій, місця проживання тощо.

В значенні імені людина старається знайти той потаємний зміст, що розкривав би особливості характеру її власника.

При виборі імені дитині можна надати певні рекомендації:

1. В першу чергу ім’я дитини повинно враховувати можливі інтереси вашої дитини в майбутньому, а не ваші мрії та бажання.

2. Намагайтеся уникати імен, що поширені лише в певній місцевості чи країні.

3. Уникайте пестливих імен, надайте дитині таке ім’я, котре він міг би без сорому та ніяковості носити дорослим.

4. Не обирайте довгих імен при довгих прізвищах, так як і коротких імен при досить коротких прізвищах.

5. Імена та прізвища не повинні римуватися, глузування вже запрограмовані.

6. Будьте уважні при виборі іноземних та імен, що вийшли з використання! Батьки, можливо, і пишаються особливим іменем свого чада, але для дитини воно може стати пожиттєвим тягарем.

Дорогі батьки, будь ласка, подумайте і врахуйте, що ваша дитина з наданим їй іменем має прожити все своє життя.

Начальник Березанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Миколаївському районі Катерина Курило-Груба