Про пільгові кредити для аграріїв

Дата: 25.08.2022 15:35

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 916 затверджено Зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28 та від 14 липня 2021 року № 723.

Прийняті зміни продовжують низку пільг аграріям в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9».

Сільгосптоваровиробники зможуть на вигідних умовах отримувати нові кредити для забезпечення збору врожаю  у межах до 90 млн. грн. Терміни надання таких кредитів банківськими установами – до 31 жовтня 2022 року.

Аграрії, які раніше отримали кредити за цією програмою, також зможуть залучити кредитні кошти, але з урахуванням сум раніше отриманих кредитів, при цьому, загальна сума не повинна перевищувати максимального розміру – 90 млн. грн.

Новаціями збільшено максимальний строк кредитування з 6 місяців на 1 рік. Тобто, позичальники, які протягом березня-травня залучали пільгове кредитування під 0%, і які мали здійснити виплати за цими кредитами уже в серпні 2022 року, тепер можуть це зробити до лютого 2023 року.

Враховуючи зміни, до 31 жовтня уповноважені банки прийматимуть заявки від сільськогосподарських товаровиробників на отримання кредиту в розмірі до 90 млн. грн. Фінансування відбуватиметься в межах програми «Доступні кредити 5-7-9». Відсотки і надалі сягатимуть від 0% до 9%, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва.