Як вберегтися від холери

Дата: 07.07.2022 10:35

Березанське управління Головного управління Держпродспоживслуби в Миколаївській області інформує:

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ХОЛЕРИ

Як в мирний час так і під час воєнних дій через низку причин (підвищення температури повітря, погіршення якості питної води, неналежне дотримання санітарних норм) можуть виникати спалахи або епідемії інфекційних хвороб, зокрема холери.

Холера– інфекція кишечника, має гострий характер і вражає шлунково-кишковий тракт. Хвороба протікає з розвитком діареї різнихтипів, в результаті чого відбувається зневоднення організму. Захворювання збуджує бактеріяVibriocholerae, друга назва якої – холерний вібріон.

Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.

Фото без описуЗахворювання від однієї людини до іншої передається фекально-оральним шляхом, частіше при вживанні забрудненої води для пиття, миття посуду, фруктів, овочів або при заковтуванні такої води при купанні. На другому місці – контактно-побутовий та харчовий шляхи передачі при недотриманні правил особистої гігієни, через брудні руки та забруднені збудником харчові продукти.

Джерелом інфекції є хвора людина або бактеріоносій. Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення упродовж 8 годин, при низьких температурах та у морській воді – упродовж 2 тижнів і більше, у кишечнику окремих річкових та морських тварин – декількох місяців. Під час кип'ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

Симптоми холери:

Першими симптомами холери є діарея, блювота, болі у животі.

Характерні симптоми холери:

• частий, до 10 і більше разів на добу, пронос. При цьому людина втрачає багато рідини – до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму;

• через втрату з рідиною мікроелементів з'являються м'язові судоми, частіше за все – починаючи з литкових м'язів;

• загострення рис обличчя, очі западають, синіють губи і вушні раковини;

• холодна шкіра (холера - одна з небагатьох інфекцій, що супроводжуються нормальною або навіть зниженою температурою тіла до 34-35 градусів за Цельсієм);

• шкіра втрачає пружність, легко збирається в складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою (так звані «руки прачки»);

• задишка, різка слабкість;

• блювота;

• метеоризм і несильні болі з супроводом бурчання в животі;

• спостерігається постійне відчуття спраги;

• може бути зниження артеріального тиску.

Профілактика холери: дотримуйтесь простих правил:

• не купуйте продукти харчування, зокрема – рибу, у місцях стихійної торгівлі;

• купайтеся і ловіть рибу у чистих водоймах та в дозволених місцях;

• не заковтуйте воду при купанні в будь-яких водоймах;

• дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як братии чи готувати їжу, після відвідування туалету;

• використовуйте воду тільки гарантованої якості, уникайте вживання води з сумнівних джерел, якщо такої можливості немає тоді вживайте для пиття тільки кип'ячену або мінеральну воду;

• мийте овочі і фрукти перед вживанням;

• ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням.

Успіх в профілактиці шлунково-кишкових захворювань багато в чому залежить від населення, від його свідомості, освіченості, дисциплінованості, в дотриманні та виконанні простих правил профілактики.

При ранній діагностиці і правильному лікуванні холера виліковна. При перших симптомах слід негайно звернутися до лікаря!

Без належного лікування холера може призвести до смерті.

Пам'ятайте, що захворювання легшее попередити, ніж лікувати.

Ваше здоров'я – у ваших руках.