Дії населення при руйнуванні дамб та гребель

Дата: 14.11.2022 11:26

Актуальною сьогодні є загроза підтоплення в результаті атаки російської федерації на гідротехнічні споруди, такі як дамби та греблі ставків і водосховищ. Аби себе убезпечити, прочитайте наведені нижче рекомендації щодо дій у разі настання таких ситуацій:

1. Невідкладно виходьте з небезпечної зони до призначеного безпечного району або на високі ділянки місцевості.

2. По можливості візьміть із собою документи, цінності, предмети першої необхідності та запас продуктів не менш ніж на 2 доби.

3. Майно, яке потрібно зберегти, але не можна взяти із собою, перенесіть на горище чи верхні поверхи будівлі.

4. Перед виходом з будинку вимкніть газ та електромережу, щільно закрийте вікна, двері, вентиляційні та інші отвори.

5. При раптовому затопленні для порятунку від удару хвилі прориву

терміново займіть безпечне місце (заберіться на велике дерево або верхній поверх стійкої будівлі).

6. У разі знаходження у воді при наближенні хвилі прориву пірніть у глибину біля основи хвилі.

7. Опинившись у воді, зніміть з себе важкий одяг і взуття та вплав або за допомогою підручних засобів вибирайтеся на сухе місце, найкраще – на дорогу або дамбу, якими можна дістатися незатопленої території.

8. Для вимушеного плавання використовуйте бочки, колоди, щити, двері, уламки дерев'яних огорож, стовпи та автомобільні камери.

9. Знаходячись у будинку (квартирі) подавайте сигнал – у денний час вивішуванням на дах або вікно білого чи кольорового полотна, у нічний час – звуковими або світловими сигналами.

10. При евакуації не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо).