СОБЧЕНКО Артем Юрійович

Дата: 10.03.2023 16:36

СОБЧЕНКО Артем Юрійович, народився 17 лютого 1992 року в Дмитрівці.

Оптиміст по життю, любив спорт, відчував командний дух. У шкільні роки двічі приймав участь у першості України з військово-спортивного семиборства у Харкові і Севастополі, мав перемогу в командному кросі. Отримав 1-ий розряд у військо-спортивних багатоборствах. Учасник Всеукраїнських змагань «Ігри чемпіонів» м. Миколаїв, командне друге місце. Чемпіон та багаторазовий призер першості Березанського району з гандболу і баскетболу.

Після отримання середньої освіти Артем вивчився на електромонтера в миколаївському ліцеї. Був призваний до лав ЗСУ, демобілізувався у званні молодшого сержанта.

У 2014 році добровільно попросився захищати кордони на Сході України в зоні АТО. Воював під Водяним та Маріуполем. Після демобілізації знову повернувся на Схід, вже контрактником. Був компанійським і подільчивим, ділився з побратимами амуніцією і ліками, придбаними за власний кошт.

З перших днів повномасштабної війни пішов на війну добровольцем, воював під Херсоном, Маріуполем.

Згодом закінчив курси й став бойовим медиком, рятував поранених бійців під Мар'їнкою, Бахмутом, Соледаром. Саме під Соледаром в одному з важких боїв йому вдалося витягти з-під завалів 15 поранених побратимів, а сам із пораненнями потрапив до госпіталю.

Влітку 2022 року Артем став частиною "Народжених перемагати". І йому це вдавалося. Але 1 березня на Донецькому напрямку в результаті ворожого артилерійського обстрілу, Артем Собченко загинув.

У героїчного захисника залишився син Артем.

Похований 8 березня у Єлизаветівці.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №599/2023

"Про відзначення державними нагородами України"

За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку постановляю:

Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня

СОБЧЕНКА Артема Юрійовича (посмертно) — молодшого сержанта