Створено платформу «Свідок», що збирає докази воєнних злочинів росіян для Міжнародного кримінального суду

Дата: 18.04.2023 11:33

В Україні запустили онлайн-платформу «Свідок», де кожен українець може поділитись своїм воєнним досвідом, думки, світлини з рідних міст та спогади. Це персональний воєнний щоденник українців. Портал, де люди описують своє життя під час війни та викладають факти воєнних злочинів, свідками яких вони стали.

Як це зробити?

● Переходьте на svidok.org;

● Проходьте швидку реєстрацію;

● Запишіть свій особистий досвід;

● Дозвольте публічний доступ до своїх історій.

Уся персональні дані та записи повністю захищені та анонімні завдяки багаторівневій системі безпеки. Зворотній зв’язок можливий лише за Вашого дозволу.

Чому це важливо? Бо на порталі також зареєстровані й розслідувачі, зокрема, з України, Великої Британії, Сполучених Штатів, які, з дозволу людей, можуть використати свідчення для притягнення росіян до відповідальності. Також там зареєстровані й іноземні журналісти, які можуть використати історії дописувачів для світового розголосу про злочини росіян в Україні.

Зазначимо, що неприбуткову гуманітарну платформу Svidok.org створили українці разом з американською фундацією AI for good Foundation (http://ai4good.org/).