ФАКА Антон Олександрович

Дата: 12.03.2022 11:05

ФАКА Антон Олександрович народився в смт Березанка Березанського району (нині Миколаївського району) Миколаївської області 8 вересня 1997 року.

Після здобуття середньої освіти у Березанській школі закінчив Новобузький аграрний ліцей і отримав спеціальність «автослюсар-механік».

У серпні 2016 року, наслідуючи приклад старшого брата АТОвця, підписав контракт із ЗСУ і поїхав на Донбас. Служив молодшим сержантом у 406-ій окремій артилерійській бригаді Військово-морських сил України в дивізіоні артилерійської розвідки, у взводі безпілотних літальних апаратів.

Загинув 10 липня 2019 року близько 15.00 в районі смт Гранітне на Приазовському напрямку від смертельних поранень, які отримав унаслідок прямого влучання ракети ПТУР у військову вантажівку, в якій знаходився  Антон з бойовими друзями.

Антон був світлою людиною, займався футболом, багато мячів забив головою. Антон не вживав спиртного, був відмінним бійцем, завжди був одягнений по формі – стрункий і підтягнутий.

Після звільнення з армії планував вступити до вишу і стати кадровим офіцером.

У Антона залишились мати та брат.

Указом Президента України № 47/2019 від 21 січня 2020 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені до державного суверенітету та територіальної цілісності України», Антон Фака нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).