Як називали українці дітей в 2023 році?

Дата: 14.02.2024 11:19

Цього року українці відмовилися від незвичних імен для хлопчиків і дівчаток та найчастіше називали їх традиційно.

Найчастіше в 2023 році хлопчикам давали такі імена:

• Марк, Андрій, Богдан, Володимир, Василь, Данило, Іван, Матвій, Микола, Олександр, Ярослав.

Найпоширенішими іменами для дівчаток стали:

• Анастасія, Вікторія, Дарина, Єва, Злата, Катерина, Мирослава,

Марія, Софія, Соломія.

Були затребуваними й такі імена як Миролюб, Мухаммед Алі, Люцифер, Аріель, Афіна чи Мане - рідковживані імена, які батьки обирали для своїх малюків минулого року.

Марія, Єва, Марк та Олександр - тримають першість у рейтингу найпопулярніших імен, які обрали  батьки  для новонароджених малюків у 2023 році.

Коли народжується хлопчик або дівчинка, батьки завжди ставлять собі питання – як назвати дитину?  Звичайно, вибір імені дитини завжди є правом батьків. Проте, наполягаємо на тому, аби вони не містили ні цифр, ні інших знаків. Не забувайте: ім’я та по батькові законно змінити за бажанням обох батьків, а з 16 років - без згоди батьків на власний розсуд.

Крім того, нагадуємо, що згідно зі статтею 146 Сімейного кодексу України, ім'я дитини визначається за згодою батьків новонародженого.

"Якщо ж мати дитини не перебуває у шлюбі й водночас відсутнє добровільне визнання батьківства – ім'я для малечі визначається її матір’ю. Дитині можна дати не більше двох імен, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати та (або) батько. Суперечка між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки й піклування або судом".

Що ж впливає на тренди у виборі імен?

Історичні події – війни, перемоги – можуть вплинути на популярність імені.

Старовинні імена знову відроджуються адже, як відомо, нове – це добре забуте старе.

В Березанському відділі ДРАЦС також є своя тенденція при виборі імені дитини.

Таким чином,  найпоширенішими іменами, що присвоювались дітям при державній реєстрації народження були:  Сергій, Олексій, Дмитро, Єгор, Максим, Олександр, Давид, Аліна, Вікторія, Софія, Дарина, Милана, Катерина.

Рідковживаними іменами, що присвоювались дітям при державній реєстрації народження були:

Святослав, Єлисей, Мирон, Даниїл, Ярослав, Іван, Роман, Богдан, Кирило, Тигран, Владислав, Макар, Іларія, Елеонора, Єсенія, Роксана, Емілія, Даяна, Емма, Світлана, Тетяна, Анна, Інга, Василина, Анастасія, Дар’я, Олександра, Мія, Сніжана, Марія, Мілена, Злата.