Дата: 15.04.2024 10:21

14 квітня на Миколаївщині стався нещасний випадок — через детонацію вибухонебезпечного предмета постраждали дев'ятнадцятирічний хлопець та сімнадцятирічна дівчина. Подія сталась у с. Квітневе Первомайської територіальної громади Миколаївського району. За попередньою інформацією, постраждалі знайшли боєприпас, принесли його додому та хотіли з ним щось зробити. В результаті фізичного впливу на вибухонебезпечний предмет той здетонував. Хлопець та дівчина наразі перебувають у медичних закладах. За їх життя борються лікарі.

Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Миколаївській області

‼️Варто зазначити, що місцевість, де стався випадок, залишається потенційно забрудненою територією, адже громада тривалий час знаходилась в зоні ведення активних бойових дій. Тому тут високий рівень мінної небезпеки. Тож, запам'ятайте!

📣Якщо ви знайшли предмет ззовні схожий на вибухонебезпечний, категорично забороняється:

🔸торкатися, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його,

🔸проводити будь-які роботи біля знахідки, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту,

🔸поруч з ним палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати,

🔸поруч з ним користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо),

🔸заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін,

🔸допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

Що робити у випадку виявлення вибухонебезпечного предмета:

🔸зупинитись, нічого не чіпати. Зберігати спокій

🔸запам’ятати місце виявлення предмета

🔸попередити про виявлений предмет осіб, які поруч

🔸відійти самому і відвести людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знахідки. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли.

🔸зателефонувати за номером 101 або 102

📌Не нехтуйте правилами мінної безпеки! Пам'ятайте, що пильність та відповідальність може врятувати життя!