18 квітня в Україні відзначається День пам’яток історії та культури

Дата: 18.04.2024 08:11

#день_пам’яток

Акція "Спащина навколо нас". 18 квітня в Україні відзначається День пам’яток історії та культури

В умовах гуманізації суспільства культурна спадщина відіграє особливу роль серед багатьох факторів життя людства протягом усієї його історії. Саме культурно-історичні пам’ятки тримають культурну рівновагу світу, роблять його збалансованим. Тому кожна держава визначає відповідальність за збереження своєї ідентичності, культурно-історичної спадщини й передачу її наступним поколінням. Особливо зараз , в наш час, коли ми знаходимося в умовах війни, ми повинні зробити все можливе та неможливе, щоб зберегти наші пам’ятки.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Березанської селищної ради є органом охорони культурної спадщини на території громади . Березанщина багата на пам’ятки. На території громади нараховується 28 пам’яток за видом «історичні» ( це пам’ятники, братські могили, меморіальні дошки героям Другої світової війни) та 241 пам’ятка за видом «археологічні» - це городища, кургани, стоянки, поселення , могильники доби енеоліту,бронзи, скіфського часу, черняхівської культури. Археологічні пам’ятки – це великий і ще не до кінця досліджений пласт.

Тому знання своєї культурно-історичної спадщини, її дослідження та захист має велике значення не лише для майбутніх поколінь , а й для нас , теперішніх. Так як ми можемо розвивати культурний туризм, який буде не лише популяризувати культурну спадщину нашої місцевості, але й приносити дохід громаді .