Що важливо знати про сезонну алергію та як з нею впоратись?

Дата: 26.04.2024 13:44

Не для всіх час цвітіння рослин — це найкраща пора року. Особливо неприємна вона для людей, які страждають на сезонні алергії. Навесні та влітку алергія часто з’являється на пилок рослин. Це ще має назву — поліноз.

Наші партнери, команда платформи доказової інформації про здоров’я Бережи себе розбиралися, як розпізнати алергію та як дати собі раду із нею. 👇

Терміни цвітіння рослин можуть різнитись. Це залежить від клімату та особливостей погоди. Наприклад, в травні активно квітнуть злакові. Існує інтерактивна карта (http://allergy.in.ua/), яка може допомогти відстежувати цвітіння та зорієнтуватись, на що саме у вас може бути наразі алергія.

🔎 Як полегшити симптоми алергії та покращити якість життя?

Найкращий спосіб позбутися алергії – це уникати алергену, але у випадку пилку рослин – це може бути важко. Натомість існують різні способи зменшити інтенсивність проявів алергії, наприклад:

→ Носіть маску на вулиці. Вона зменшить кількість частинок пилку, який ви вдихаєте.

→ Залишайтесь вдома, якщо на вулиці сильний вітер. Зачиняйте у вітряну погоду вікна.

→ Уникайте прогулянок з 10 до 15 години.

→ Після прогулянок ретельно мийте руки, прийміть душ, виперіть одяг.

→ Частіше проводьте вологе прибирання в приміщеннях.

👉 Більше порад – на сайті: https://berezhy-sebe.com/alerhiia/

✒️ Авторка: Natali Bushkovska

ℹ️ Платформа доказової інформації про здоровʼя “Бережи себе" реалізується командою громадської організації INSCIENCE.