Обережно! Грип птиці!
Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує, що Миколаївська область являється неблагополучною щодо поширення грипу птиці.
Пташиний грип, як вірусна інфекція, виникає природним чином серед диких, перш за все, водоплавних птахів. Міграція перелітних водоплавних птахів являється одним із основних шляхів глобального поширення високопатогенного пташиного грипу. Сприйнятливі кури і качки будь-якого віку, а також 15 інших видів птахів, у тому числі індики, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки. Інкубаційний період складає 1–4 дня. Спостерігають також блискавичний перебіг інфекції, коли птах гине без симптомів. Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!
З метою запобігання занесенню збудників інфекції на територію особистого селянського господарства придбання інкубаційних яєць, добового молодняку тощо здійснюється тільки за наявності відповідних ветеринарних документів в осіб чи підприємців, які реалізують птахопродукцію.
Придбана птиця повинна пройти профілактичний карантин, для цього її утримують окремо від загального птахопоголів'я протягом 30 днів. У період карантину власник повинен повідомити спеціаліста ветеринарної медицини про придбання птиці, виконувати надані ним рекомендації щодо утримання птиці в цей період.
Птицю розміщують у чистому, продезінфікованому приміщенні.
Для профілактики захворювань птиці власник повинен забезпечити комплекс заходів, які сприяють збереженню птиці в особистому господарстві, а саме:
- належна годівля птиці, своєчасне прибирання годівниць;
- проведення своєчасного видалення посліду та дезінфекції сідала, кліток, приміщень, обладнання та інвентарю;
- забезпечення достатньою кількістю питної води, своєчасна заміна води та миття поїлок.
- приміщення, де утримується птиця, повинно бути непроникним для гризунів.
- побілка стелі, стін, допоміжного обладнання повинна проводитися у міру забруднення, але не рідше одного разу на рік. Одночасно з побілкою повинна проводитися дезінфекція.
- притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
- утримувати різних види птахів окремо;
- виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
- не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
- дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т.п.);
- перед входом в пташники встановити дезкилимки.
Мисливці та рибалки зобов’язані проводити обробку одягу та взуття, яке використовувалося під час полювання та риболовлі. При виявленні хворої та загиблої птиці необхідно повідомляти ветеринарну службу.
При встановленні діагнозу на грип птиці, рішенням ДНПК оголошується неблагополучним пунктом господарський двір та населений пункт та проводяться заходи відповідно до інструкції, а саме знищується все поголів’я птиці, та проводиться дезінфекція.
При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби). Контакти при будь-якій підозрі: тел (05153) 2-14-71
Березанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)