Березанська громада
Миколаївська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Сигналізаційне повідомлення № 5 від 07.04.2021 щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь в господарствах Миколаївської області

Дата: 08.04.2021 16:33
Кількість переглядів: 647

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління  Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує: надійшло сигналізаційне повідомлення №5 від 07.04.2021 щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь в господарствах Миколаївської області від 07.04.2021 року.

Проведеним моніторингом встановлено, що на посівах озимої пшениці спостерігається активне заселення зимовим зерновим кліщем. Погодні умови сприяють його розвитку та живленню.

Фото без опису

Довідковозимовий зерновий кліщ (PenthaleusmajorDuges)- дорослі кліщі до 1 мм довжини, овальні, темно-зелені або майже чорні з червоними ногами.

Живлення кліща на озимій пшениці виснажує рослини, значно знижує їх зимостійкість, а при масовому розмноженні може призвести до загибелі рослин. У разі наявності на посівах  вірусних захворювань, таких як вірусу смугастої мозаїки, кліщі здатні переносити патоген на здорові рослини.

Найбільше накопичення шкідника в ґрунті відбувається на полях з мінімальним обробітком ґрунту. Розселення кліщів відбувається в фазі яйця з ґрунтом або з рослинними рештками. Масовому розмноженню та шкодочинності сприяють прохолодна, затяжна весна.

Економічний поріг шкодочинності: 5 екземплярів на 1 лист.          

Харчуючись, кліщі розривають епідерміс листя і висмоктують клітинний сік, що містить хлорофіл. На листках утворюються сіруваті плями, рослини набувають характерного сріблясто-сірого або жовтуватого забарвлення, прикоренева частина темніє. Верхівки листя в’януть і буріють. Пошкоджені рослини відстають у рості.  При подальшому розвитку  можливе зниження вегетативної маса і урожаю зерна майже у 2 рази.

При візуальному обстеженні на полях виділяються осередки, що відрізняються сріблястим забарвленням на загальному зеленому фоні.          

Основна активність і шкідливість цього виду в умовах області доводиться на осінньо-зимовий період (листопад-грудень) і в ранньо-весняний період (березень-квітень).

Заходи захисту. Важливе значення в боротьбі з зимовим зерновим кліщем мають агротехнічні заходи: раціональні сівозміни, обмеження площ колосових попередників озимої пшениці, своєчасне знищення сходів падалиці колосових культур в усіх полях сівозміни за допомогою системи обробітку ґрунту, сівба озимини в межах оптимальних строків.

Осередки підвищеної чисельності кліщів на озимій пшениці в весняний період при відновленні вегетації рослин, доцільно обробляти дозволеними до використання інсектицидами.

Пестициди застосовують відповідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні»та за результатами попереднього обстеження посівів.Обробки слід проводити при встановленні оптимального температурного режиму для застосування препаратів.

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області                                           Денис МЕЛЬНИКОВ

 

 

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь