Робоча зустріч з питання створення спостережної комісії при селищній раді
За ініціативи Березанського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, 19 травня 2021 року в адмінбудівлі Березанської селищної ради відбулась робоча зустріч начальника сектору пробації Ігоря Ходана з першим заступником голови Березанської селищної ради Іриною Компанієнко.
Під час зустрічі було обговорено низку питань щодо підтримки функціонування районного сектору з питань пробації з боку селищної ради та щодо створення при Березанській селищній раді спостережної комісії. Саме на спостережну комісію покладається здійснення заходів соціального патронажу щодо осіб, звільнених від відбування покарання, та надання таким особам допомоги у соціальній адаптації.
Також начальник сектору з питань пробації проінформував пані Ірину про один із інструментів в роботі з клієнтами пробації – соціально-виховну роботу.
Соціально-виховна робота за своєю суттю є комплексною системою соціально-психологічних і психолого-педагогічних заходів спільної взаємодії персоналу органу пробації з суб’єктами пробації для досягнення головної мети – виправлення правопорушника. Саме через цілеспрямовану діяльність персоналу органу пробації заходи соціально-виховної роботи спрямовуються на формування та закріплення у клієнтів пробації розуміння необхідності дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їх загальноосвітнього та культурного рівнів.
Основною метою соціально-виховної роботи є створення за допомогою засобів зовнішнього впливу необхідних умов для формування у засуджених основних компетенцій соціально адаптованої людини у різних сферах діяльності. Результатом проведення соціально-виховної роботи має бути формування у суб`єкта пробації прагнення до певної моделі соціально прийнятної поведінки.
Говорити про остаточне виправлення правопорушника не усунувши причини й умови вчинення кримінального правопорушення, не досягнувши необхідних змін у житті та світогляді клієнта пробації, – непросто. Зазначене досягається заходами виховного впливу, які, насамперед, передбачають зниження ризику небезпечної поведінки клієнта в суспільстві, зміну його про кримінального мислення та дотримання ним норм закону та моралі у способі життя. Таку діяльність персонал пробації здійснює за допомогою інструментів пробації як засобів реалізації її функцій.
Начальник сектору наголосив на тому, що заходи впливуна правопорушників визначаються залежно від «ресурсів», наявних у громаді. Ураховуючи наявні ресурси для вирішення індивідуальних потреб суб’єкта пробації, працівники уповноваженого органу з питань пробації залучають до роботи з засудженими організації, установи, підприємства, які внесені до бази ресурсів (як державні установи, так і організації недержавного сектору).
По закінченню зустрічі було досягнуто домовленості щодо вивчення питання про створення при Березанській селищній раді спостережної комісії.
Березанський районний сектор філії
Державної установи «Центр пробації»
в Миколаївській області
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)