ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ - сучасний прояв рабства
З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьминачальник відділу соціального захисту населення сім'ї, дітей та молоді селищної ради МАТВІЄНКО Наталія провела круглий стіл за участю старшого інспектора Березанського районного сектору філії Держаної установи «Центр пробації» у Миколаївській області старшого лейтенанта внутрішньої служби Овсяннікової Ганни, директора Березанського центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Ковєнєвої Олени, представників ЗМІ району.
Мета цього заходу – привернути увагу населення до проблеми торгівлі людьми, підвищити обізнаність громадян про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомити з правилами безпечної міграції, працевлаштування за кордоном.
Спеціалісти відділу соціального захисту населення селищної ради спільно з директором Центру соціальних служб та старшим інспектором Центру пробації провели в трудових колективах соціально-інформаційну Акцію «#людинаНЕтовар».
Торгівля людьми - протизаконна торгівля в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці - сучасна форма рабства, здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з експлуатації, у тому числі сексуальної з використаннями обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосуванням насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої залежності, що відповідно до Кримінального кодексу Українивизнаються злочином.Проблема торгівлі людьми – одне з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття.
Якщо подивитися на більшість документів, публікацій, виступів з проблеми, то стане очевидно, що часто поняття ”торгівля людьми” обмежується ”торгівлею жінками”з метою використання в проституції, сексуальній сфері, тощо. -старший інспектор уповноваженого органу з питань пробаціїОвсяннікова Ганна.
При цьому в більшості випадків мова йде про торгівлю жінками з метою використання в проституції, порнобізнесі, сексуальній сфері тощо. Як свідчитьісторія, проблема торгівлі людьми маєглибокекоріння і суспільство на різнихетапахсвогорозвитку по різному ставилось до неї. Але лише на початку ХХ століттярозпочинаєтьсяміждержавна робота, в рамках якої, світоваспільнота почала розглядатиторгівлю людьми як проблему боротьбизізлочинністю.
За своєю природою торгівля людьми майже у всіх випадках має транснаціональний організований характер, оскільки в процесі її здійснення залучаються представники злочинного світу різних країн, а потерпілих від цих злочинів можуть переміщувати через цілий ряд державних кордонів.
Економічніпроблеми, незадовільний стан ринку праці, значнийрівеньбезробіття і низькийрівеньжиттянаселенняспонукаютьгромадянУкраїнишукати роботу за кордоном. Більшістьвиїжджають за туристичнимичиприватнимивізами, працюють без необхіднихдокументів, дозволів та контрактів, а церобитьїхбезправними, і стає причиною потрапляння в тенета торгівців людьми. Тому завданнямзагальнодержавної ваги є боротьба з цимявищем, підтримка і захистукраїнськихгромадян як за кордоном так і всерединідержави.
Підсумувала засідання круглого столу начальник відділу соціального захисту населення сім*і , дітей та молоді селищної ради МАТВІЄНКО Наталія, та вручила буклети з інформацією про те ЯК НЕ СТАТИ ЗАРУЧНИКОМ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ.
Березанськийрайонний сектор філіїДержавної установи
«Центр пробації» в Миколаївськійобласті
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)